Спочатку японські вчені виявили білок, що виступає маркером у клітинах, що переживають процес старіння, після чого вони розробили препарат, який націлений проти таких білків.
Джерело: ZME Science
Як працює революційна вакцина проти старіння
У процесі використання компоненти вакцини руйнують так звані зомбі-клітини, які з часом накопичуються в организмі, а продукти їх життєдіяльності викликають запальні процеси.
Фахівці вже успішно випробували вакцину на мишах. Отримані результати продемонстрували, що у тварин збільшилась тривалість життя, прискорився обмін речовин, а також стали значно меншими прояви атеросклерозу.
Фото - Pixabay.com
Вчені повідомили, що розроблена вакцина у майбутньому зможе допомогти при лікуванні різних деменцій, цукрового діабету та атеросклерозу, однак необхідно буде проводити подальші дослідження.
Наразі фахівці продовжують пошуки інших маркерів старіння організму.
Вчені з Австралії також знайшли спосіб побороти старіння
Їм вдалось виявити фермент, який дає пояснення факту, чому фізичні вправи покращують наше здоров’я й зупиняють процес старіння.
За словами науковців, їхнє відкриття дає можливість створити ліків, які будуть підвищувати активність цього ферменту, а також захищати від наслідків старіння для метаболічного здоров’я, зокрема діабету 2 типу.
Дослідники звертають увагу на те, що користь спорту для людей різного віку очевидна, проте найсильніший ефект фізичні навантаження дають літнім людям.
Що важливо розуміти, спорт суттєво посилює чутливість до інсуліну, а це призводить до покращення обміну речовин.
Вчені також дійшли висновку, що розвитку інсулінорезистентності передує скорочення утворення активних форм кисню.
Окрім цього, іноземні вчені дійшли висновку, що чоловіки, у яких тиск вночі вищий, ніж вдень, схильні до ризику розвитку деменції, оскільки, як відомо, зміни артеріального тиску протягом доби шкідливі для здоров’я.
Експерти нагадують про те, що рівень артеріального тиску у здорової людини не постійний, він часто змінюється. У нормі його найнижчі показники фіксуються вночі, проте вчені звернули увагу на те, що у деяких людей добові зміни тиску "вивернуті": вночі тиск вищий, ніж вдень.
Читайте також:
Британські вчені розробили новий препарат, який не тільки як вакцина може запобігти зараженню коронавірусом, а й врятувати життя при інфікуванні Covid-19;
ЦГЗ запустив калькулятор для підрахунку тривалості життя;
Названий ефективний спосіб компенсувати шкоду від недосипу;