В ЗСУ буде тільки один шанс на успішний контрнаступ в цьому році – президент Чехії
Категорія
Політика
Дата публікації

В ЗСУ буде тільки один шанс на успішний контрнаступ в цьому році – президент Чехії

В ЗСУ буде тільки один шанс на успішний контрнаступ в цьому році – президент Чехії
Джерело:  online.ua

За словами президента Чехії Петра Павела, Україна в цьому році зможе здійснити лише одну спробу масштабного контрнаступу, адже на нові великі військові операції в Заходу може не вистачити ресурсів.

Джерело:  Rzeczpospolita

Що відомо про перспективи весняного контрнаступу ЗСУ 

На думку президента Чехії, контрнаступ ЗСУ має розпочатись протягом кількох найближчих місяців.

Вікно можливостей відкрито в цьому році. Після наступної зими підтримувати нинішній рівень допомоги буде вкрай складно, - заявив Павел.

Він зазначив, що багато країн в цей період будуть переживати втому від війни, що позначиться і на рівні військової підтримки України.

Багато країн, багато політиків очікують цього року певного прогресу. Я вважаю, що в України буде тільки одна спроба почати великий контрнаступ. Тому, якщо вони вирішать почати великий контрнаступ і він зазнає невдачі, отримати кошти на наступне буде вкрай складно, - попереджає президент Чехії.

Пригожин вже лякає Путіна контрнаступом ЗСУ у квітні

Засновник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин анонсував масштабний контрнаступ Сил оборони України вже у квітні, закликаючи зберегти військові сили РФ, і тим самим виправдовуючи нездатність досягти цілей у Бахмуті.

На думку аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), Пригожин прагне створити інформаційні умови для пояснення провалу найманців ПВК "Вагнера" в Бахмуті.

В інтерв'ю, опублікованому виданням бізнесмена "РИА ФАН" 17 березня, він стверджував, що ЗСУ готуються до контрнаступу по п'яти окремих напрямках: в районі Кремінної, Бахмута, у бік Донецька, в Запорізькій області, а також нібито в російській Бєлгородській області.

Пригожин заявив, що українські сили почнуть ці операції, починаючи з середини квітня, і закликав російські війська підготуватися до цих контрнаступів, зберігши боєприпаси та техніку.

Засновник ПВК "Вагнера" описав українські сили як такі, що мають достатню бойову силу, щоб почати масований контрнаступ на всьому театрі воєнних дій, щоб виправдати нездатність "вагнерівців" завершити охоплення або оточення Бахмута, йдеться в публікації.

Пригожин заявив, що ЗСУ готуються завдати контрудару по флангах "Вагнера" в районі Бахмута і що його найманці готуються до цих контратак.

Аналітики вважають, що бойовики "Вагнера", ймовірно, проводять "авантюристичні атаки" на населені пункти, які легше захопити на північ і північний захід від Бахмуту, оскільки їхня здатність досягати тактичних успіхів у самому Бахмуті зменшується, і Пригожин, ймовірно, намагається подати ці дії як охорону флангів у рамках підготовки до наступу.

Пригожин також заявив, що в Бахмуті дислоковано щонайменше 19 тисяч осіб особового складу військ ЗСУ, що, ймовірно, є спробою виправдати відсутність прогресу "Вагнера" у місті.

Також розповідь Пригожина можна розцінювати як визнання, що загальний російський наступ в Україні наближається до кульмінації з огляду на його заклик до ЗС РФ зберегти ресурси для контрнаступів ЗСУ.

Пригожин, можливо, "передбачив" український контрнаступ по п'ятьох напрямках, щоб посилити актуальність його закликів до російських сил зберегти боєприпаси та обладнання, а також через побоювання, що повсюдна нестача боєприпасів та обладнання обмежує здатність "вагнерівців" і ЗС РФ вести наступальні операції в Україні, йдеться у звіті експертів.

Опис Пригожиним неминучих українських контрнаступів також має на увазі, що, на його думку, війська РФ скоро поступляться ініціативою Україні та будуть змушені перейти до оборони, а не продовжувати застопорені або безуспішні наступи в районі Кремінної, Бахмуту, Авдіївки чи Вугледара.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?