В Харкові розпочали монтаж лінії по виробництву вакцин проти грипу і COVID-19, тож вакцина українського виробництва має з'явитися в наступному, 2022 році. Такий прогноз зробив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на з'їзді фракції Слуга народу в Трускавці. Наразі меморандум про інвестиції в згадані виробничі лінії знаходиться на етапі підписання.
Джерело: ДОМ
"До кінця цього року ми точно будемо знати чіткі дедлайни по виробництву вакцин. Але в наступному році з лінії зійде перша українська вакцина", – заявив Ляшко.
Українські розробки в сфері боротьби проти SARS-CoV-2
Раніше над вакциною проти коронавірусу працювали два українські розробники. Йдеться про Інститут біології клітини НАНУ та Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ.
У 2020 році Інститут біології клітин НАНУ виграв грант Національного фонду досліджень у сумі 9 750 000 грн на розробку вакцини проти SARS-CoV-2 на основі експресії фрагментів білка S у дріжджів та вивчення імунної відповіді у лабораторних тварин.
Інститут біохімії ім .О.В. Палладіна НАНУ отримав грант у сумі 7 786 500 грн на дослідження імуногенних властивостей протеїнів коронавірусу SARS-CoV-2 як основи для розроблення вакцини проти COVID-19.
Нерівність розподілу вакцини серед країн
Станом на перший квартал цього року, 40% вакцин, які ввели у всьому світі, були зроблені у 27 багатших країн. Населення цих країн становить всього трохи більше 10% від населення всієї планети.
Зважаючи на таку статистику, низка міжнародних організацій закликала уряди багатших країн передати частину із вакцин у бідніші країни, країни третього світу зокрема. Зокрема, прохання вирівняти статистику і наблизитися до більш справедливих показників надійшло від ВООЗ.
Одна з найпотужніших економік світу – Сполучені Штати за 3 місяці вакцинували майже 75% свого населення. Спеціально створена всесвітня мережа COVAX не змогла посприяти розподілу вакцинальних препаратів. Доводиться констатувати, що в цій сфері діє принцип сильнішого: хто багатший — для того вакцинація більш доступна, а хто бідніший — змушений чекати.
В рамках програми COVAX, Україна ще на початку року мала отримати вакцину Pfizer, а по факту отримала її тільки в квітні, розпочавши вакцинацію найбільш вразливих верств суспільства, зокрема, літніх людей.
Читайте також:
В Україні вперше судили за підробку COVID-сертифікатів
Україна перейшла на електронні лікарняні з 1 жовтня — що це означає
МВС анонсувало перевірку COVID-сертифікатів за QR-кодом