Державний департамент Сполучених Штатів виступив із заявою про п’ять реформ, які можуть забезпечити Україні подальший розвиток на підґрунті чинних показників і досягнень.
Джерело: Інтерфакс-Україна
За словами держсекретаря Ентоні Блінкена, йдеться про шляхи, на яких Київ готовий підтримати американський партнер.
“Перше: ухвалити законопроєкт про реформування Вищої ради правосуддя, а слідом - закон про Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Разом ці закони забезпечать прозорий процес відбору суддів. Друге: забезпечення, що вибір керівництва Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є прозорим, що заслуговують на довіру та які базуються на заслугах”, - пояснив дипломат.
Третім кроком у Вашингтоні виділили затвердження закону про прозоре корпоративне керування, яке захищає незалежність наглядової ради, генеральних директорів, а також відповідає стандартам Організації економічної співпраці та розвитку.
Передбачається, що четвертим кроком за цим сценарієм стане ухвалення законодавства, яке демілітаризує та деполітизує Службу безпеки, надасть повноваження з боротьби проти корупції та злочинності інших державним органам, які більше для того підходять.
“І п'яте: притягнути до відповідальності корумпованих чиновників. Ряд розслідувань був проведений, але жоден вищий посадовець не був підданий суду і не був засуджений за корупцію з 2014 року. Люди повинні бачити, що система працює, для того, щоб повірити в неї”, - резюмував Блінкен.
Заяви США про Україну
Нещодавно Вашингтон разом з Євросоюзом вже зверталися до офіційного Києва із закликом щодо одного зі згаданих моментів.
Міжнародна дорадча група (МДГ), учасниками якої є США, ЄС та НАТО, опублікувала позитивний висновок про останню редакцію законопроєкту про СБУ. Утім, не обійшлося зовсім без жорсткості в критиці - все одно було озвучено декілька порад українському уряду.
Читайте також: