У Сполучених Штатах не виступали з жодними ультимативними заявами на адресу офіційного Києва через критику “Північного потоку-2”, стверджують на рівні Державного департаменту.
Джерело: Радіо Свобода
За словами радника державного секретаря Дерека Шолле, журналісти Politico оприлюднили неправдиву інформацію з цього приводу. Позицію Держдепу він уточнив під час особистого візиту до Києва, який стартував у середу, 21 липня.
“Ні. Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності”, - відповів дипломат на питання про тиск американської адміністрації.
Також представник Держдепу розповів про переговори на рівні США - Німеччина щодо “Північного потоку-2”. Американські журналісти проінформували про узгодження сторонами низки заходів, спрямованих на підтримку України та проти РФ за окремими сценаріями.
“Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність”, - додав Шолле.
Візит Шолле в Київ
Згідно з останніми даними, під час свого візиту до Києва радник Шолле планує зустрітися з посадовцями, щоб обговорити підтримку США зусиль українського партнера щодо протидії агресії команди Володимира Путіна та подальшого просування економічних і антикорупційних реформ.
Окрім того, американський дипломат проведе зустрічі із членами ділової спільноти та буде детально обговорювати питання, пов’язані з відродженням української економіки в умовах потужної світової кризи.
Читайте також:
Німеччина планує тиснути на РФ для продовження транзиту через Україну — Bloomberg;
Байден та Меркель оголосять фінальне рішення щодо Північного потоку-2;
У Зеленського оцінили підсумки зустрічі Байдена та Меркель для України.