Американський біотехнологічний стартап Colossal оголосив "компанію з ліквідації вимирання" і заявив, що "оживить" вимерлого шерстистого мамута. Останні представники цього виду ходили Землею близько 4 тис. років тому.
Джерело: CNN
Вчені хочуть "оживити" шерстистого мамута
Зухвалий план компанії передбачає створення генетично модифікованого гібрида азіатського слона та мамута, а потім акліматизацію його до арктичної тундри, де мамути проживали до вимирання.
Проєкт отримав мільйони доларів підтримки та був зустрінутий як із цікавістю, так і з певним науковим скепсисом.
Щоб досягти успіху, Colossal має створити генетичну послідовність, успішно запліднити яйцеклітину та виростити дитинча.
Інше питання – як ці тварини, в разі успіху науковців, житимуть у дикій природі. Щоб дізнатися це, Colossal спостерігатиме за групою слонів у Ботсвані, яких відпустили в дике середовище із зоопарків.
Бен Ламм, засновник Colossal, сказав, що штучний інтелект відіграє важливу роль у дослідженні.
Компанія сподівається, що наукові відкриття в її спробах створити гібрид слона і мамута зрештою можуть бути використані для збереження від вимирання інших видів тварин.
Вчені за допомогою генної інженерії збираються відродити мамонтів
Зазначимо, що вид мамут найвеличніший або косматий, шерстистий чи волохатий мамонт (Mammuthus primigenius) жив на території від Європи до Аляски, в тому числі України, у льодовиковий період. Палеонтологи знаходили велику кількість кісток мамутів на стоянках людини ранньої кам’яної доби, також вчені виявляли малюнки та фігурки мамутів, зроблені доісторичною людиною.
Очолює проєкт по відродженню доісторичних тварин біолог з Гарварду Джордж Черч. Уже 8 років він з невеликою групою дослідників працюють над цим питанням. У 2013 році Джордж Черч поставив собі за мету відродити вимерлий вид, переписавши гени живого родича.
Тоді науковці спробували реконструювати геноми вимерлих видів на основі фрагментів ДНК, вилучених зі скам’янілостей. Так вчені змогли точно визначити генетичні відмінності, які відрізняли стародавні види від їхніх сучасних родичів. Дослідники почали вивчати, як ці відмінності в ДНК впливали на відмінності в їхніх тілах.
Читайте також: