Міжнародна команда дослідників виклала у публічний доступ у всесвітній мережі Інтернет найбільш потужну за обсягом обчислень та найбільш детальну цифрову симуляцію нашого Всесвіту Uchuu.
Джерело: Skies & Universes.
Uchuu перекладається з японської як “космічний простір”, над її створенням працювали фізики та ІТ-спеціалісти з багатьох країн світу, таких як Японія, Сполучені Штати Америки, Австралія, Чілі, Іспанія, Аргентина, Італія, Франція. Для моделювання використали потужності десятків тисяч комп'ютерних процесорів та цілий рік часу. З цією метою командою залучався суперкомп'ютер ATERUI II - найпотужніший у світі з спеціалізацією на дослідження небесних тіл та космосу загалом.
«Для створення Uchuu ми використовували всі 40 тис. процесорів, доступних протягом 48 годин щомісяця. Ми витратили приблизно 20 млн суперкомп'ютерних годин і згенерували 3 петабайта даних, що еквівалентно 895 млн фотографій», - зазначають науковці.
Симуляція Uchuu - будова
Утворена внаслідок тривалих обчислень надскладна симуляція складається з 2,1 трл часток з неймовірною відстанню 9,63 млрд світлових років в один бік.
Ця модель Всесвіту є крупномасштабною і включає від найбільших згустків галактик до найменших окремих галактик у неосяжному космосі, а також ореоли темної матерії, які сьогодні не дуже добре вивчені.
Окремі планети та зірки не деталізовані, однак це і не ставилось за мету розробниками. Головна ціль - побачити процес розвитку нашого Всесвіту з часу Великого вибуху і до сьогодення, що зайняло, за сучасними оцінками, 13,8 мільярдів років історії.
Відтепер кожен віртуальний дослідник може так само зануритись в мандрівку симуляцією і долучитись до вивчення нашого Всесвіту, відвідавши сайт проєкту.
Програмістам вдалося максимально стиснути увесь отриманий об'єм iнформацiя до 100 терабайт і розмістити його на цифровій хмаринці Інституту астрофізики Андалусії (IAA-CSIC).
За великого бажання, є навіть можливість скачати увесь цей об'єм цифрових даних на власний жорсткий диск, якщо ви маєте відповідний вільний простір.
Читайте також: