Вчені почали випробування нового типу вакцини проти COVID-19
Категорія
Світ
Дата публікації

Вчені почали випробування нового типу вакцини проти COVID-19

Вчені почали випробування нового типу вакцини проти COVID-19
Джерело:  online.ua

Австралійські вчені розробили новий тип вакцини проти COVID-19 у вигляді назального спрея. Він може виявитися ефективнішим, ніж препарати Pfizer і AstraZeneca.

Джерело: Voice of America

Доктор Пол Гріффін, директор Nucleus Network - дослідницької організації, яка починає випробування назальної вакцини-спрея, розповів, що, всі відомі вакцини проти коронавіруса в основному захищають від розвитку серйозних симптомів COVID-19, а назальний спрей націлений на зниження ризику зараження.

"Основна перевага полягає в тому, що, коли ми вводимо вакцину тим же шляхом, по якому в організм потрапляє патоген або вірус, це підсилює ефективність ... І, як ми сподіваємося, спрей фактично запобіжить проникненню вірусу, а це означатиме, що люди з набагато меншою ймовірністю будуть заражатися", - пояснив Гріффін.

За даними джерела, незалежний комітет з етики вже схвалив початок досліджень. Вчені кажуть, що вакцина у вигляді назального спрею може стати доступною пацієнтам вже через кілька років.

Вакцинація від коронавіруса в Україні

Станом на 20 червня в Україні вже понад 1,7 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. Українців вакцинують наступними препаратами:

  • AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;

  • Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 роки;

  • AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 роки;

  • Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?