Вчені пояснили, чому домашні кішки не можуть ричати
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені пояснили, чому домашні кішки не можуть ричати

Вчені пояснили, чому домашні кішки не можуть ричати
Джерело:  online.ua

Домашні кішки від своїх диких родичів відрізняються не лише меншими розмірами, але й голосовими даними. Більшість великих кішок, таких як леви і тигри, голосно ричать, щоб заявити про свою присутність і захистити свою територію, але домашні кішки здатні тільки нявкати і муркотіти. Науковці стверджують: муркотіння і ричання є взаємовиключними.

Джерело: Livescience.

Це пов'язано з фізіологією голосового апарату і горла кішки, які допомагають створювати ці котячі вокалізації, кажуть вчені.

За словами Джона Уїблі з Музею природної історії Карнегі в Пітсбурзі в США, представники котячих будь-якого виду можуть або ричати, або муркотіти, але не можуть робити цього одночасно.

Муркотіння — це унікальний звук, тому що він створюється як при вдиху, так і при видиху. Муркотіти можуть домашні кішки, а також деякі їхні родичі в дикій природі — рисі, оцелоти, пуми і гепарди. Ричати ж можуть тільки леви, тигри, ягуари і леопарди, каже Уїблі.

Чому одні муркають, а інші ричать?

Як і люди, кішки видають звуки з голосового апарату, званого гортань. Голосовий апарат ссавців знаходиться в горлі, де повітря створює звуки. Під'язикові кістки і голосові зв'язки — дві важливі частини гортані, які у кішок виробляють вокалізацію.

Одна з істотних відмінностей між кішками, які ричать ікішками, які нявкають, полягає в під'язиковій кістці.

У видів, що ричать, унікальне розташування однієї пари кісток під'язикового апарату - епігіоідів, говорить Уїблі.

"Епігіоід — це не кістка, а подовжена еластична зв'язка. Гнучкий хрящ дозволяє тваринам опускати голосовий апарат в горлі, тому тварини можуть видавати більш низькі звуки", - зазначає вчений.

Ще одна істотна відмінність між цими видами котячих таїться в самому голосовому апараті, стверджує Уїблі. Муркотіння викликає надзвичайно швидке посмикування голосового м'язу, який знаходиться в голосовому апараті.

У котячих, які ричать, довші, важчі, еластичніші, м’язистіші і жирніші шари тканини, з яких складаються їхні голосові зв'язки. Ця тканина є міцною і гнучкою, що дозволяє цим великим кішкам видавати низький гуркітливий звук, але вона не дозволяє їм муркотіти.

Різні види котячих набули свої відмінні голосові особливості, які, швидше за все, дають їм певні еволюційні переваги, резюмує Уїблі.

Читайте також:

  • Як помити кота й залишитися живим — дієві поради.

  • Домашні тварини зміцнюють людям імунітет до коронавірусу - спостереження вчених.

  • В китайському Шеньчжені заборонили їсти кішок та собак - що важливо про це знати.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?