Люди щодня бачать неймовірну кількість різних відтінків, однак вони не здатні побачити всі кольори оптичного спектру. Науковці пояснили, чому ми не можемо цього зробити.
Джерело: Popular Science.
Людина бачить кольори завдяки очам і мозку. Наші очі містять два типи рецепторів, які називаються паличками і колбочками. Здебільшого сітківка людського ока містить майже 92 мільйони паличок і приблизно 6 або 7 мільйонів колб.
Завдяки паличкам ми бачимо відтінки сірого, що дуже зручно вночі, коли кольори більш приглушені. А ось за допомогою колбочок ми можемо спостерігати наш світ у різнокольорових тонах. І хоч колбочки приблизно в 100 разів менш чутливі до світла, ніж палички, вони краще сприймають швидкі рухи.
Роль мозку
Однак крім очей, важливу роль в обробці та сприйнятті кольору також відіграє головний мозок. Коли світло певної довжини проходить через рогівку, воно потрапляє в колбочки. Потім рецептори посилають сигнал через нейрони до зорового нерва, який передає повідомлення в мозок та обробляє ці дані. Колбочки сприймають тільки певний діапазон кольорів.
Швидше за все, ми бачимо тільки певний спектр кольорів через те, що нам вдалося вижити й еволюціонувати в оточенні саме таких відтінків.
Вчені кажуть, що уловлювання світла з більш короткими довжинами хвиль, ніж може людина, надало б нам можливість побачити більше фіолетових відтінків. У той час як бачення довших хвиль, наприклад, в інфрачервоному спектрі, дозволило б людям краще бачити в темряві.
Читайте також: