Іноземні вчені дійшли висновку, що додавання в раціон гречки сприяє уповільненню процесів старіння і підвищує стресостійкість організму. За словами науковців, гречка підвищує рівень білка SIRT1, який захищає клітини організму і збільшує тривалість життя. Варто звернути увагу на те, що білок SIRT1 належить до сімейства сіртуїнів, які беруть участь в утворенні жирових клітин і метаболізмі глюкози. Підвищення рівня SIRT1 уповільнює старіння і підвищує стресостійкість організму. Це підтверджують висновки дослідників, які влаштували експерименти з моделями щурів і простежили вплив різного раціону на їхнє здоров'я, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на видання Journal of Cereal Science.
"Єдиний спосіб оптимізації рівня білка SIRT1 – обмеження калорій, однак далеко не всім показаний низькокалорійний раціон, який може привести до зниження маси тіла. Раціон, в якому є гречка, допоміг стабілізувати рівень білка SIRT1 без голодування", - наголошують вчені.
За словами науковців, додавання гречки в раціон щурів підвищувало в організмі рівень SIRT1 без втрати ваги й жорстких обмежень в харчуванні. Також наголошується, що дослідники спостерігали протягом 8 тижнів за трьома моделями щурів, де в першій групі був стандартний раціон, в другій обсяг корму знизили на 30%, а в третій до стандартної порції додали гречку – близько 30% від обсягу порції.
Варто звернути увагу на те, що дієта з обмеженням калорій призвела до зниження SIRT1 в крові на 19%, в шлунку на 95%, печінки на 35% і нирках на 27%. Ймовірно, те ж саме відбувається й у людей, які дотримуються дієт. Тварини з третьої групи набрали більше ваги, ніж щури з другої, хоча всі тварини споживали однакову кількість калорій.
"Це означає, що споживання гречки забезпечує правильний розвиток у довгостроковій перспективі", - наголосили вчені.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що куркумін – природна речовина, що міститься в корені куркуми – здатна запобігти зараженню деякими небезпечними вірусами, зокрема ефективно захищає від вірусу денге, Зіка і гепатиту B.