Для боротьби з потенційними подальшими мутаціями та штамами коронавірусу COVID-19 команда вчених зі Сполучених Штатів розробили універсальні антитіла. Частка ADG-2 продемонструвала можливість не тільки пов’язуватися з “оригінальним” різновидом інфекції, а також його штамами. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журнал Science.
За оприлюдненими даними, над антитілами широкого спектра працювала команда, яка поєднала фахівців з кількох науково-дослідних відомств США.
Більшість вакцин, які вже отримали дозвіл на використання чи отримають його у майбутньому, обирають своїми цілями один і той самий елемент COVID-19 - це структура на оболонці молекули, завдяки якій той закріплюється на атакованій клітині. Водночас відомо, що оболонка здатна до швидких мутацій - така ситуація ставить під загрозу розробку препаратів.
Саме на тлі таких висновків науковці з багатьох країн зосередили зусилля над розробкою антитіл широкого спектра. Вони можуть стати підґрунтям для виробництва універсальних вакцин, які захищають організм одразу від більшості штамів коронавірусу.
У згаданому вище проєкті експерти створили кілька різновидів таких антитіл - ADG-1, ADG-2, ADG-3, найбільшу ефективність з яких продемонструвала друга модель. Наразі його здібності до з’єднання з коронавірусами перевірили на мишачих клітинах.
Згідно з попередніми висновками, таке антитіло успішно кріпиться на понад 30 різновидів інфекції.
Як повідомляв ONLINE.UA, експерти американської компанії Moderna анонсували випробування вакцини проти коронавірусу COVID-19 на тлі виявлення у світі нових штамів інфекції. Водночас відомо, що препарат показує знижену ефективність проти цих мутацій.