Науковці провели дослідження з приводу реальної ефективності антикоронавірусних вакцин AstraZeneca та Pfizer після введення першої дози з двох необхідних.
Джерело: Reuters
Займалися вивченням питання представники Корейського агентства з контролю і профілактики захворювань (KDCA). Вони встановили, що обидва препарати ефективні на більш ніж 86% у запобіганні зараження для людей віком від 60 років.
Експерти проаналізували дані понад 3,5 мільйона громадян Південної Кореї відповідної вікової категорії. Дослідження тривало упродовж двох місяців з 26 лютого.
Виборка згадувала 521 133 особи, що здобули ін’єкцію першої дози Pfizer чи AstraZeneca. Кількість випадків коронавірусу сягнула в підсумку 1237, а тільки 29 з них належали до вакцинованої групи.
Препарат американської компанії Pfizer продемонстрував за статистикою ефективність у 89,7% для запобігання інфекції у перші два тижні після щеплення першою дозою. Препарат AstraZeneca став ефективним приблизно на 86%.
“Доведено, що обидві вакцини забезпечують високий захист від хвороби після першої дози. Люди повинні пройти повну вакцинацію відповідно до рекомендованого графіка, адже ступінь захисту підвищиться після другої дози”, - говориться у повідомленні.
Вакцини проти коронавірусу
Дози препарату Pfizer вважають у світі найефективнішим у боротьбі проти COVID-19. Ця вакцина стала першою, яка пройшла усі необхідні клінічні випробування на світовому рівні та була зареєстрована.
Своєю чергою проєкт Оксфордського університету й компанії AstraZeneca мав багато проблем на європейському просторі через підозри фахівців окремих країн щодо виникнення тромбів після введення препарату.
Подібні проблеми виникали буквально в поодиноких випадках на тлі мільйонних використань, однак все одно вплинули на масштаби використання цієї шведо-британської вакцини.
Читайте також:
Україна додатково отримає ще 10 млн доз вакцини Pfizer;
В уряді Чехії виник гучний скандал через Росію;
Американські вчені попередили про ризики хвороби мозку через вакцину Pfizer.