Вчені виявили тип клітин в ембріонах, які самознищуються протягом перших кількох днів розвитку. Очевидно, це новий тип клітин.
Джерело: PLOS
Вчені виявили клітини, які самознищуються
Відкриття зробила група дослідників із Британського університету Бата. Вони проаналізували дані про активність генів клітин п'ятиденних ембріонів і виявили, що приблизно чверть клітин не відповідали профілю жодного з відомих типів (передембріонального, передплацентарного).
Вони продовжили своє дослідження і виявили, що ці клітини містять так звані молоді мобільні елементи – транспозони.
Транспозони – це елементи ДНК, які можуть переміщатися геномом, часто спричиняючи при цьому пошкодження.
Результати дослідження
Мікроскопічне дослідження ембріонів підтвердило існування клітин з білками, отриманими від транспозонів. Однак більш тривале спостереження показало, що їхні нащадки мають ушкодження ДНК і зазнають загибелі.
На думку авторів, виявлений процес є проявом захисту ДНК.
Хоч ми і намагаємося придушити ці транспозони будь-якими можливими способами, на дуже ранній стадії розвитку вони активні в деяких клітинах, імовірно, тому що ми не можемо досить швидко встановити генетичний захист, – кажуть автори.
На відміну від цього, ключові клітини, які стануть ембріоном, не містять транспозонів, а замість цього експресують вірусоподібний ген, відомий як ендогенний вірус людини H.
Він допомагає придушити молоді мобільні елементи в основі клітинної маси. Ймовірно, якщо процес контролю якості буде занадто суворим на ранній стадії, ембріон може загинути.
Читайте також:
Коронавірус чи алергія: як відрізнити хвороби зі схожими симптомами.
Біологи створили назальні краплі проти зараження COVID-19 зі 100% ефективністю.
Американські вчені попередили про ризики хвороби мозку через вакцину Pfizer.