У Бразилії виявлено добре збережену скам'янілість хижака віком 265 мільйонів років. Ця надзвичайна знахідка складається з черепа, ребер та кісток рук, що належали Pampaphoneus — хижаку найвищого рівня, який жив перед катастрофічною подією, що призвела до вимирання 86% видів тварин на Землі.
Джерело: IFLScience
Вчені виявили рештки дивного хижака
Pampaphoneus належав до групи диноцефалів, групи тварин, що жили на суші. Ця назва походить від грецького "жахлива голова", через товсті черепні кістки, характерні для цієї групи. Хоча скам'янілості цієї групи задокументовані в Азії та Південній Африці, їхня присутність у Південній Америці залишається відносно нечисленною.
Знайти новий череп Pampaphoneus через стільки часу було надзвичайно важливо для розширення наших знань про тварину, - зазначили вчені.
Палеонтологи знайшли новий вид динозаврів
Новий вид Calvarius rapidus належить до орнітоподів — однієї з найрізноманітніших груп травоїдних динозаврів, серед яких були ігуанодони та качкодзьобі адрозаври. C. rapidus мешкав на території сучасних Каталонських Піренеїв на завершальному етапі крейдяного періоду, приблизно 66 мільйонів років тому.Вважається, що ця геологічна епоха завершилася зіткненням Землі з астероїдом, що призвело до вимирання всіх динозаврів, які не літають, і багатьох інших живих організмів.
Саме хронологічна близькість до масового вимирання дала назву Calvarius новому виду – каталонське слово calvari означає "страждання". Rapidus у перекладі з латинської означає "швидкий".
Зібрані викопні рештки обмежуються невеликою кісткою з лівої ноги, вони дуже добре збереглися. Цей матеріал був розкопаний у 2019 році в місці Масія-де-Рамон у каталонській провінції Ллейда, про яке палеонтологам стало відомо ще у 2001 році.
Читайте також:
У Китаї знайшли ембріон динозавра. Малюку Інлянгу 66 млн років
США відправили в Чорне море ракетного есмінця на підтримку України;
Найдавніше зображення привида знайшли у близькосхідному відділі Британського музею