Після завершення масштабного дослідження в Ізраїлі іноземні вчені дійшли висновку, що вакцина Pfizer/BioNTech наразі єдиний препарат, який може покласти край пандемії коронавірусу. Однак їхні італійські колеги з дослідницького інституту Istituti Fisioterapici Ospitalieri в Римі не налаштовані так оптимістично, оскільки виявили, що ця вакцина, яку, до слова, планують поставити в Україну, має серйозний недолік — вона може бути менш ефективною для людей з ожирінням. З такою заявою науковці виступили після того, як проаналізували відповідь антитіл на дві дози вакцини Pfizer/BioNTech у 248 медичних працівників, передає ONLINE.UA з посиланням на видання The Guardian.
"Через 7 днів після прийому другої дози у 99,5% з них розвинулися антитіла, і ця відповідь була вищою, ніж у тих, хто перехворів COVID-19. Однак у людей з надмірною вагою і ожирінням імунна реакція була притупленою. Вчені виявили, що у медичних працівників з ожирінням виробляється лише половина антитіл у відповідь на другу дозу вакцини в порівнянні зі здоровими людьми. Це може означати, що людям з ожирінням потрібна додаткова доза вакцини, щоб забезпечити їм належний захист від коронавірусу", - йдеться в повідомленні.
За словами вчених, оскільки саме ожиріння є головним фактором ризику захворюваності та смертності пацієнтів з коронавірусом, дуже важливо детально спланувати ефективну програму вакцинації в цій підгрупі.
Варто звернути увагу на те, що були також й інші дослідження, які підтвердили той факт, що вакцина проти грипу удвічі менш ефективна у людей з ожирінням, ніж у людей зі здоровою вагою. Італійські науковці надають перший прямий доказ, що ідентична проблема може статися з вакцинами проти коронавірусу, однак потрібні й додаткові дослідження, щоб сумнівів щодо цього не залишилося.
Нещодавно стало відомо, що ожиріння (коли індекс маси тіла (ІМТ) більше 30), збільшує ризик смерті від COVID-19 майже на 50%, а також збільшує ризик опинитися в лікарні на 113%.
"Частково це може бути пов'язано з тим, що люди з ожирінням часто мають інші супутні захворювання, як-от серцеві захворювання або діабет ІІ типу, які збільшують ризик зараження коронавірусом", - пише видання.
Як повідомляв ONLINE.UA, керівництво Міністерства охорони здоров’я зірвало закупівлю вакцини NVX-CoV2373 американської розробки.