Дослідження японських учених вказує на те, що древні віруси можуть впливати зміни у геномі людини, що, можливо, призвело до деяких форм аутизму.
Джерело: Neuroscience News
Вплив вірусів на ДНК
Зв'язок аутизму з генетичними факторами тісний, і дослідження показали, що аномалії у структурі ДНК, такі як зміни кількості копій, можуть бути його причиною. Для вивчення патології часто використовують тваринні моделі, особливо миші.
Близько 8% геному людини становлять фрагменти давніх ретровірусів. Зазвичай вони впливають на здоров'я організму, але іноді можуть грати роль у деяких процесах. Попри це, механізми їхнього впливу вивчені недостатньо, і для заповнення прогалин у знаннях на цю тему генетики з Університету Кобе проводять відповідні дослідження.
Віруси могли спричинити аутизм
Генетики з Університету Кобе вивели дві споріднені, але різні лінії мишей, які були названі BTBR/J та BTBR/R. Деякі особини цих лініях мали ідіопатичний аутизм, тобто форму розладу, причина якої невідома.
Після сканування мозку гризунів, вчені виявили структурні відмінності в 33 областях у двох груп тварин. Найбільші відмінності були виявлені в мозолистому тілі – пучку нервових волокон, що сполучає півкулі мозку.
У мишей лінії BTBR/R, які страждають на форму ідіопатичного аутизму, було виявлено більше активних вірусних вставок в ДНК, ніж у їхніх родичів, які не мають аутизму.
Варто зазначити, що аутизм є розладом нервової системи, що досі залишається маловивченим, попри постійне зростання кількості пацієнтів. Причинами зростання захворюваності на аутизм можуть бути зміни в діагностичних умовах, а також краща поінформованість про розлад, поліпшення методів діагностики та ширше поширення інформації про аутизм у суспільстві.
Читайте також:
Науковці вперше створили здатну розмножуватися геномну ДНК
Японські вчені наблизилися до винайдення ліків від деменції
Хірурги зі США вперше пересадили людині серце свині