Вчені встановили тривалість життя штаму Омікрон
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені встановили тривалість життя штаму Омікрон

Вчені встановили тривалість життя штаму Омікрон
Джерело:  online.ua

Штам коронавірусу Омікрон може вижити на пластикових поверхнях до 8 днів, а на шкірі більше 21 години.

Джерело: Euronews

Тривалість життя Омікрону на поверхнях

Нове дослідження японських вчених показало, що варіант Омікрон COVID-19 може виживати довше, ніж попередні штами вірусу на пластикових поверхнях і шкірі людини.

Дослідження, проведене командою з Медичного університету префектури Кіото, ще не перевірено експертами, але воно показало, що після серії лабораторних тестів штам Омікрон вижив набагато довше, ніж оригінальний коронавірус.

Наше дослідження показало, що на пластикових поверхнях і поверхнях шкіри варіанти Alpha, Beta, Delta та Omicron демонстрували більш ніж вдвічі довший час виживання, ніж у штаму Wuhan, і зберігали інфекційність на поверхні шкіри більше 16 годин, - пишуть автори дослідження.

На пластикових поверхнях середній час виживання вихідного штаму та варіантів альфа, бета, гамма та дельта становив 56 годин, 191,3 години, 156,6 години, 59,3 години та 114 годин відповідно.

Омікрон зміг вижити 193,5 години, що еквівалентно восьми дням.

Фото: pexels.com

Омікрон тримається на шкірі більше 21 години

На зразках шкіри трупів середній час виживання вірусу становив 8,6 години для оригінальної версії, 19,6 години для альфа-версії, 19,1 години для бета-версії, 11 годин для гама, 16,8 години для Delta та 21,1 години для Omicron.

Це дослідження показало, що варіант Omicron також має найвищу екологічну стабільність серед [варіантів, що викликають занепокоєння], що припускає, що ця висока стабільність також може бути одним із факторів, які дозволили Омікрон замінити варіант Дельта та швидко поширюватися, – кажуть автори.

За даними Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC), Омікрон продовжує залишатися серйозною проблемою в усьому світі, тепер він присутній у всіх країнах ЄС і став домінуючим варіантом у більшості країн-членів.

Країни, де найвищий відсоток нових випадків спричинених Омікроном були Фінляндія (99,9%), Бельгія (99,7%), Мальта (99,3%) і Данія (98,8%).

Хоча нові штами, як правило, були більш стійкими до етанолу, ніж оригінальний штам COVID-19, усі вони були повністю інактивовані на шкірі через 15 секунд впливу спиртових дезінфікуючих засобів для рук.

Тому, — зробили висновок дослідники, — настійно рекомендується використовувати дезінфікуючі засоби, як це пропонується Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?