Вчені заявили про новий напрямок пошуку лікування хвороби Паркінсона
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені заявили про новий напрямок пошуку лікування хвороби Паркінсона

Вчені заявили про новий напрямок пошуку лікування хвороби Паркінсона
Джерело:  Nature

Вчені вважають, що зміна функцій клітин головного мозку дозволить організму відновлювати ушкоджені хворобою Паркінсона клітини.


Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дослідження, опубліковане в  Nature Biotechnology.


Читайте також: Американські і китайські вчені знайшли ліки від хвороби Паркінсона


На думку вчених, "переконати" клітини виконувати роботу зруйнованих хворобою клітин, - можливо, і на мишах вже були проведені перші випробування з симптомами, схожими на хворобу Паркінсона, проте до проведення випробувань на людях ще потрібно провести багато інших досліджень.


Експерти вважають опубліковане дослідження "перспективним", однак наполягають на тому, що необхідно перевірити безпеку такого лікування, а також те, чи дійсно перетворені клітини, які починали працювати як астроцити, можуть функціонувати як пошкоджені Паркінсоном нейрони, які продукують дофамін.


Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що  американські вчені працюють над створенням біоштучної нирки.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці відкрили неочікувану властивість антипсихотичного препарату — допоможе боротися з атеросклерозом

нейролептик
Джерело:  nauka.ua

Антипсихотичний препарат тіотиксен налагодив роботу імунних клітин макрофагів, які знищують пошкоджені та мертві клітини, у культурі клітин людей і мишей. Це може допомогти боротися з накопиченням холестерину в стінках судин, тобто атеросклерозом, й автоімунними захворюваннями, які спричинені порушенням роботи макрофагів.

Головні тези:

  • Антипсихотичний препарат тіотиксен виявив несподівану властивість — підтримувати роботу імунних клітин макрофагів, що допомагає боротися з атеросклерозом.
  • Тіотиксен стимулює ефероцитоз, процес, за яким макрофаги поглинають пошкоджені або мертві клітини, що може бути корисним для зменшення накопичення холестерину та лікування автоімунних захворювань.
  • Дослідження показали, що тіотиксен не має токсичних ефектів на клітини та збільшує активацію макрофагів через два сигнальні шляхи.

Тіотиксен може перемогти атероксклероз

Оскільки препарат уже схвалений до вживання та визнаний безпечним, науковці сподіваються скоро випробувати його дію на людях. Дослідження опублікували в журналі Science Signaling.

Науковці проаналізували базу з 3 тис схвалених до використання ліків у пошуках тих, які можуть стимулювати ефероцитоз, тобто поглинання макрофагами пошкоджених або мертвих клітин.

Серед них антипсихотичний препарат тіотиксен виявився ефективним і таким, що не викликає токсичних ефектів у самих клітинах. Як з’ясували науковці, він збільшує здатність макрофагів до ефероцитозу через два сигнальних шляхи.

  1. Як антипсихотик тіотиксен є антагоністом дофаміну, який пригнічує активність імунітету. Таким чином тіотиксен збільшує активацію макрофагів, які згодом знищують клітини, що вже не виконують своїх функцій.

  2. Тіотиксен активує ген, відповідальний за синтез ключового для ефероцитозу ферменту аргінази. Тож препарат впливає не лише на активацію макрофагів, яка може й не порушуватися за автоімунних захворювань, але й на їхню здатність виконувати свої функції.

Науковці сподіваються, що тіотиксен або його аналоги без антипсихотичних функцій зможуть стати ефективними ліками від хвороб, спричинених порушенням ефероцитозу.

Дослідити вплив цих ліків на людський імунітет тепер можна на мишах завдяки науковцям, які зробили мишачий імунітет максимально подібним на людський, щоб легше досліджувати на них автоімунні захворювання та різні ліки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?