Ні для кого не секрет, що брак сну може серйозно зашкодити усім системам організму людини. Спочатку починає страждати мозок, в результаті чого виникають проблеми з концентрацією, пам'яттю і виразом емоцій. Саме тому вчені вирішили дізнатися, скільки повинен тривати ідеальний сон, який буде наповнювати силами та життєвою енергією.
Джерело: Express
Як проходило дослідження щодо тривалості сну
Представники Національного інституту здоров'я США (NIH) називають 2 основні фази сну: швидка (REM) і повільна (Не-REM). Остання відома як "глибокий сон", в той час, як під час першої людина якраз і бачить сни.
Враховуючи необхідність нічного відпочинку для психічного та фізичного здоров'я, дослідницька група з Каліфорнійського університету вирішила з'ясувати, скільки годин сну на добу є оптимальними для людини.
У дослідженні, яке тривало шість років, брали участь понад один мільйон добровольців. Після його завершення науковці дійшли висновку, що найкраще спати сім годин на добу.
Як стверджують фахівців, така кількість годин виявилася пов'язаною з довголіттям і запобіганням ризику передчасної смерті.
Ба більше, вчені навіть з'ясували, що сон понад сім годин був пов'язаний з меншою тривалістю життя.
Окрім того, дослідники виявили, що нічний відпочинок, який триває менше 5,5 годин, вкрай негативно позначається на здоров'ї. Що важливо розуміти, до недосипання вчені віднесли й сон менше семи годин на добу в цілому.
До прикладу, якщо недосипати дві години щодня, через тиждень у вас буде 14 годин недосипання.
"Триваліший сон у вихідні дні може порушити режим неспання, що також негативно відіб'ється на здоров'ї",- підсумовують вчені.
Читайте також:
Вчені з’ясували, що підвищує ймовірність зачаття дівчинки;
Названо напій, що запобігає раку і старінню мозку;
Науковці висунули нову ідею про походження життя на Землі;
Вчені заявили про неврологічні чи психічні ризики від COVID-19;
Названо найпростіший спосіб заснути за 60 секунд.