Європейське агентство лікарських засобів (EMA) ще в кінці минулого року піддалося хакерській атаці, але тільки зараз стало відомо, що за нею стоїть Росія. Як з'ясувалося, метою російських хакерів стала крадіжка дані про вакцини від коронавируса в ЄС. Ці дані Москва спритно змінила і тепер використовує для пропаганди, спрямованої на те, щоб викликати в людей недовіру до європейських вакцин, в тому числі до Pfizer і Moderna, і підкреслити переваги російського препарату "Супутник V" з недоведеною ефективністю. Подробиці нової хакерської атаки РФ, в ході якої були вкрадені дані про європейські вакцини, повідомило нідерландське видання De Volkskrant з посиланням на джерела в EMA, передає ONLINE.UA.
Джерела в лікарському регуляторі ЄС розповіли, що російські хакери ще восени минулого року розіслали співробітникам EMA електронні листи, відкриття яких призвело до встановлення зловмисного програмного забезпечення. Зламавши їх комп'ютери, хакери отримали доступ до внутрішніх мереж агентства і збирали там дані про вакцини на протязі мінімум одного місяця. Зокрема, злочинців найбільше цікавила інформація, які вакцини найбільше цікавлять Європу і яку стратегію вакцинації виробили європейські держави, та дані про вакцину Pfizer.
Вивести російських хакерів на чисту воду вдалося після того, як вкрадена частина документів з'явилася в Рунеті. При чому ці документи були змінені. Експерти вважають, що в Москві таким чином вирішили поставити під сумнів ефективність препарату BioNTech/Pfizer, який на сьогоднішній день вважається однією з найефективніших вакцин проти коронавіруса.
Нагадаємо, багато країн світу вважають небезпечною російську вакцину від коронавіруса, так як вона не довела свою ефективність на клінічному рівні. Тому команда Путіна веде активну пропагандистську кампанію, щоб підвищити довіру до російського препарату. Наприклад, спочатку пропаганда Росії була спрямована проти вакцини шведсько-британської компанії AstraZeneca - пропагандисти запевняли, що після введення цієї вакцини "люди почнуть перетворюватися в мавп", оскільки вакцина створена з використанням аденовірусу шимпанзе. Але з тих пір як в грудні AstraZeneca домовилася про співпрацю з творцями "Супутника V", путінські пропагандисти стали писати про цей препарат позитивно.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Росія шантажем змусила Ізраїль таємно купити вакцину Супутник V для Сирії.