Винищувачі КНР перетнули лінію розмежування з Тайванем
Категорія
Світ
Дата публікації

Винищувачі КНР перетнули лінію розмежування з Тайванем

Винищувачі КНР перетнули лінію розмежування з Тайванем
Джерело:  online.ua

Більше 10 винищувачів армії РФ перетнули умовну лінію розмежування із Тайванем у небі над Тайванською протокою.

Джерело:  Reuters

Китай продовжує загострювати ситуацію навколо Тайваню 

Згідно з повідомленням міністерства оборони Тайваню, 14 китайських винищувачів перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка зазвичай слугує неофіційним територіальним бар'єром.

Буквально кілька днів тому, 28 серпня, поблизу півострова були помічені кілька десятків військових літаків і кораблі КНР.

За інформацією відомства, 23 військових літаки і вісім кораблів Китаю були виявлені поруч з островом. При цьому шість китайських винищувачів і один ударний вертоліт перетнули умовну лінію розмежування над Тайванською протокою.

У відповідь Тайвань привів свої літаки, кораблі і ракетні системи в стан бойової готовності.

При цьому під час військових навчань армія КНР імітує нанесення ударів по кораблях ВМС США.

КНР зміцнює свої сили для потенційної атаки на острів. У стратегії Пекіна першочергова ціль — це ланцюг островів, який тягнеться від Японії і проходить через Тайвань, Філіппіни і Борнео. Вони охоплюють узбережжя Китаю і можуть стати військовим плацдармом.

Окрім цього, згідно із даними звіту розвідки Тайваню щодо проведення військових навчань армії КНР, Пекін може відправити своїх агентів на острів, щоб порушити системи управління та стратегічну інфраструктуру.

Ще однією потенційною небезпекою Тайвань вважає електронні атаки, які пошкодять зв'язок.

Згідно з доповіддю, у разі війни кораблі ВМС США увійдуть до першого острівного ланцюга і стануть ціллю Піднебесної. На думку тайванської влади, Китай прагне встановити стратегічний контроль над згаданими островами до 2035 року.

При цьому Штати регулярно відправляють військові судна в Південно-Китайське море. Іноді вони проходять близько до китайських островів і через Тайванську протоку, що викликає осуд КНР. А в США патрулювання вод називають місіями щодо забезпечення свободи навігації.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?