3 жовтня офіційно стало відомо, що Національні збори Вірменії ухвалили законопроєкт про ратифікацію Римського статуту, на основі якого заснований Міжнародний кримінальний суд, що раніше видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна.
Вірменія проігнорувала вимоги РФ та ратифікувала Римський статут
Згідно з даними видання News Armenia, це рішення підтримали 60 депутатів, 22 виступили проти.
Що важливо розуміти, для схвалення проєкту необхідно було 54 голоси.
Напередодні старту голосуванням дві опозиційні фракції офіційно попередили усіх присутніх, що голосуватимуть проти.
Варто звернути увагу на те, що раніше команда російського диктатора Володимира Путіна попередила, що вважатиме недружнім кроком спробу Вірменії ратифікувати Римський статут, а також почала погрожувати, що цей крок "матиме найбільш негативні наслідки для двосторонніх відносин".
Як поскаржився незмінний речник Кремля Дмитро Пєсков, рішення офіційного Єревана стосовно Римського статуту є "надзвичайно ворожими".
Окрім того, поплічник Путіна стверджує, що вірменська сторона запропонувала укласти з Росією двосторонню угоду щодо Римського статуту.
Чи може тепер Вірменія арештувати Путіна
За словами представників вірменського уряду, вони не планують арештовувати президента Володимира Путіна за ордером МКС навіть після офіційної ратифікації Римського статуту, на базі якого працює Міжнародний кримінальний суд.
Віцеспікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян стверджує, що його країна звертає увагу на побоювання Москви і може зробити так, щоб ратифікація Римського статуту не завдала шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і Росією.