30 серпня міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі відвідає КНР. Під час робочої поїздки глава британської дипломатії має намір обговорити з офіційними особами КНР низку питань з міжнародної безпеки — війна в Україні також стане предметом переговорів.
Джерело: пресслужба МЗС Сполученого Королівства
Війна в Україні стане однією з тем переговорів Лондона і Пекіна
Зазначається, що це перший візит до Китаю міністра закордонних справ Великої Британії за понад 5 років. Прибувши до Пекіна Клеверлі зустрінеться з китайським колегою Ван І, а також віцеголовою республіки Хань Чженем.
У британському МЗС зазначають, що міністр має намір звернутися до китайського керівництва, як до представників великого геополітичного гравця, і закликати Пекін до відповідального ставлення до питань міжнародної безпеки. Насамперед ідеться про російсько-українську війну.
Глобальне значення Китаю тягне за собою відповідальність за міжнародну безпеку — допомога в припиненні вторгнення Путіна в Україну, розрядка напруженості в Південнокитайському морі та припинення шкідливої діяльності в кіберпросторі, — ідеться в пресрелізі британського МЗС.
Також було наголошено, що для Лондона важливо переговори віч-на-віч і порушити ці питання безпосередньо в Пекіні, чітко позначивши позицію Великої Британії.
Що Китай поставляє до Росії
Зокрема, з Китаю до Росії йдуть автівки, електроніка, продукти харчування, тютюн, метали, смартфони та багато іншого.
Китайські компанії постачали до Росії комп’ютерні чіпи, деталі для реактивних винищувачів, а також технології навігації і глушіння. У доповіді, опублікованій минулого місяця Управлінням директора національної розвідки США, також йдеться про те, що Китай допомагає Росії уникати санкцій і купувати технології військового призначення.
Примітно, що рівно рік тому російський імпорт китайської землерийної техніки почав різко зростати. За перші сім місяців року Китай продав Росії майже вдвічі більше фронтальних навантажувачів і більш ніж втричі більше екскаваторів, ніж за той же період роком раніше.
За словами старшого наукового співробітника Атлантичної ради Джозефа Вебстера, це свідчить про те, що Росія використовує деякі з них для зведення укріплювальних споруд у війні проти України.
Китайські компанії уможливили будівництво російських укріплень в Україні. Це не збіг, саме тоді російські війська дійсно почали окопуватися, коли вони почали відступати, — пояснює Вебстер.
Губернатор Сахалінської області Росії Валєрій Лімаренко у червні передав нові екскаватори китайського виробництва окупаційним військам на сході України, свідчить розміщене на його каналі в Telegram відео.
Крім того, китайський експорт автомобілів до Росії також різко зріс після того, як на початку минулого року поставки з Європи майже припинилися. За перші шість місяців цього року Китай експортував до Росії понад 341 тис автомобілів, що майже вшестеро більше, ніж у першій половині 2022 року.
Читайте також:
FT попереджає про новий план Китаю за участю Путіна;
"Нейтральний" Китай допомагає Росії з озброєнням — The Telegraph
Китай погодився взяти участь у мирному саміті в Саудівській Аравії