Військові злочинці з армії РФ примусово вивозили з України літніх людей та громадян з вразливих верств населення до Росії і змушували їх здавати кров для військових російської армії.
Джерело: The Telegraph
Що відомо про депортацію військовими РФ літніх людей з України
За інформацією видання, 65-річний Олег Андрєєв паралізований і став жертвою примусової депортації російськими військовими з одного з населених пунктів на сході України.
Після чергового обстрілу російською артилерією чоловіка виявили в згорілому будинку. Він лежав поряд із матір'ю, яка загинула внаслідок обстрілу.
Андрєєв сказав, що його інвалідне крісло вкрав російський солдат, який використовував його для пораненого товариша.
Його доставили в інтернат у Макіївці, де до нього ставились із зневагою.
У кишені його інвалідного крісла також знаходились всі документи, включаючи паспорт.
Він сказав, що потім його забрали росіяни, не давши можливості повідомити доньці, що він ще живий.
Вони просто залишили паралізовану людину без будь-яких документів, взагалі без документів, - розповіла журналістам його донька.
Пальці ніг Андрєєва, сильно обморожені після того, як він лежав на сходовій клітці під час обстрілу за температури -10°С, залишилися без лікування. Тільки коли біль став нестерпним, лікар погодився їх видалити.
Єдиним лікуванням, яке він отримав, була зеленка. Ліків проти болю не було.
Також Андрєєв сказав, що він зазнав лайки з боку персоналу і приниження з боку медсестри, яка насміхалася над ним, коли йому потрібно було допомогти помитися.
За його словами, йому поголили голову й обличчя без його дозволу, а співробітники також забрали 70% його пенсії.
Андрєєв сказав, що зустрів в установі друга, 61-річного Ігоря, який втратив здатність користуватися ногами під час свого перебування в Росії через те, що його не лікували від радикуліту.
Іноді Андрєєв віддавав ті невеликі гроші, які в нього були, здоровому пацієнтові, який міг знайти їжу для нього та Ігоря.
Кілька разів він купував мені полуницю і малину, уявляєте? Я був такий щасливий у той момент, - розповідає чоловік.
Після кількох місяців безуспішних спроб звільнити батька Андрєєвій вдалося зв'язатися з благодійною організацією, яка допомогла йому втекти і возз'єднати їх.
Всього за два тижні після звільнення Ігор помер від хвороб, пов'язаних із відсутністю належного лікування на окупованій території.
Що відомо про інших постраждалих від примусової депортації до Росії
Еллі Ісаєва, яка працює в благодійній організації, сказала журналістам, що допомагає сім'ям, чиї родичі опинилися в пастці без грошей або належного догляду в захоплених Росією територіях України.
Вона сказала, що нещодавно працювала над порятунком жінки, яку змусили здати кров, для поранених російських солдатів.
Минулого літа організації "Допоможу виїхати" стало відомо, що в окупованому тоді Граковому (Харківська область) літня жінка мала важку форму гангрени і не отримувала належного лікування.
До моменту прибуття допомоги в неї вже були галюцинації. Вона померла після того, як російські солдати відмовилися дозволити водієві благодійної організації відвезти її в лікарню.
Ісаєва розповіла, що у багатьох пацієнтів-інвалідів, з якими вона працювала, відібрали паспорти і нав'язали їм російське громадянство.
Знадобилися тижні, щоб звільнити групу з п'яти чоловіків-інвалідів у віці від 20 до 35 років і вивезти їх назад в Україну, оскільки в них відібрали паспорти, коли їх відправили до Воронежа з Каховки (Херсонська область).
Двоє чоловіків, Олександр і Богдан, заявили, що персонал установи, в якій вони перебували, планував оголосити їх психічно недієздатними. Богдан ходить на милицях і страждає на церебральний параліч, а Олександр перебуває в інвалідному візку з нез'ясованим захворюванням.
75-річна літня жінка, яка втекла назад в Україну, розповіла, що її вигнали з дому під час вторгнення Росії. Жінка розповіла, що п'ятеро озброєних росіян з білими пов'язками зламали замок у її будинку і наказали піти.
"Усе, що в мене було - телефон, гроші, одяг - усе залишилося в будинку", - сказала жінка.
За її словами, її завантажили в машину, не пояснивши, куди її везуть. Російська офіційна влада сказала їй, що у неї є два варіанти: прийняти російське громадянство і відправитися в інтернат або залишитися на найближчому вокзалі.
Коли вона чинила опір, вона сказала, що їй погрожували відправленням у психіатричну лікарню.
Читайте також:
Саудівська Аравія та Туреччина ведуть переговори про повернення українських дітей з РФ — FT;
РФ удосконалила методи русифікації українських дітей — юристка БФ Save Ukraine Харченко
Чому заяви про "депортацію" українських дітей є хибними — відповідь радника Віце-премʼєрки з євроінтеграції Ніжинського