У військовому конфлікті на Донбасі Росія має більш сучасне озброєння, ніж Україна, але різниця не настільки критична, щоб її не подолати.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
"Українська і російська сторони використовують переважно зброю радянського виробництва з деякими елементами нового озброєння. РФ використовує зону бойових дій для утилізації застарілого озброєння та відпрацювання нових зразків, у тому числі безпілотних систем", - сказав Сергій Згурець.
Експерт пояснив, що військовий конфлікт на Донбасі дозволяє Україні вдосконалити нові зразки озброєння: легку і важку бронетехніку, засоби зв'язку і безпілотні системи.
Також Згурець розповів, що радіоелектронна боротьба є важливим компонентом сучасної війни, оскільки РЕБ впливає на управління військами, а також через те, що за рахунок ефективного РЕБ можна зменшити керованість військ противника.
"У російської сторони є напрацювання по глушінню різних частот. У нас тут є проблеми, яким треба приділяти більше уваги. Це питання обговорюють на високому рівні. Ми закуповуємо окремі системи РЕБ за кордоном. Вони стосуються і наземних військ, і протиповітряних сил. Тут питання не так пошуку технологій, як прийняття системних програм розвитку РЕБ", - заявив директор Defense Express.
"Є різні системи, РЕБ - це широка область. У нас зараз осередкове "затикання" невідкладних ділянок: боротьба з радіостанціями противника, боротьба з безпілотниками РФ і захист вертольотів і літаків. Але так як противник використовує нові зразки, то наша РЕБ повинна встигати за технологічними напрацюваннями РФ", - пояснив Сергій Згурець.
Відносно безпілотних літальних апаратів, він додав, що Росія після війни з Грузією в 2008 році зробила ставку на ізраїльські технології безпілотних систем, в той час як Україна за останній рік "майже нічого не зробила для розвитку безпілотних систем".
"Прогрес більше у росіян, але він не такий критичний, щоб його не подолати. Зараз є досить обмежена кількість сучасних безпілотників. Це якщо говорити про безпілотники поля бою", - заявив глава Defense Express.
"Якщо говорити про безпілотники тактичного рівня, які вимагають великих можливостей по дальності і часу перебування в повітрі, ситуація стає критичною для України. Держава не витрачає гроші на розвиток тактичних безпілотників. Поки ми не маємо системних зрушень у державній політиці", - резюмував Сергій Згурець .
Повний текст інтерв'ю читайте на ONLINE.UA: "Є чотири напрямки військової загрози для України - експерт про майбутнє Донбасу та мобілізацію".