Влада України домовилася з бойовиками "ДНР" про передачу 300 ув'язнених
Категорія
Україна
Дата публікації

Влада України домовилася з бойовиками "ДНР" про передачу 300 ув'язнених

Влада України домовилася з бойовиками "ДНР" про передачу 300 ув'язнених
Джерело:  online.ua

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова 3 грудня провела зустріч з представницею окупаційної влади так званої "ДНР" Дариною Морозовою і обговорила з нею передачу українських в'язнів, які були засуджені ще до окупації Донбасу і до сих пір знаходяться в тюрмах ОРДО. Однак, цю домовленість можна буде реалізувати лише після закінчення пандемії і скасування карантину. Підсумки зустрічі з представницею "ДНР" Денисова підвела на своїй сторінці в соцмережі, передає ONLINE.UA.

Як відомо, закрита зустріч Денисової і Морозової відбулася на території контрольного пункту в'їзду-виїзду "Новотроїцьке" в Донецькій області. Під час зустрічі говорили з приводу тих кримінальних справ, які залишилися на окупаційній території. Зокрема, сторони домовилися про передачу 125 кримінальних справ стосовно 133 громадян України, яких утримують ще в слідчих ізоляторах на території, підконтрольній Україні, але їх справи залишилися в судах окупованого Донецька. Також Денисова повідомила, що було позитивно розглянуто питання про передачу для подальшого відбування покарання на підконтрольну урядом України територію 300 засуджених, які з початку військової агресії перебували в місцях позбавлення волі.

Крім того, за словами Денисової, було піднято питання про продовження процесу звільнення цивільних осіб і військовополонених, що містяться на тимчасово окупованій території Донецької області.

"Зараз є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторона переговорів налаштована на організацію цього процесу. Сподіваюся, що найближчим часом всі домовленості будуть реалізовані", - додала вона.

Як відомо, останній обмін полоненими між Україною, Росією і бойовиками ОРДЛО відбувся в квітні 2020 року. З полону терористів "ДНР" і "ЛНР" тоді звільнили 20 українців. Офіційний Київ передав 14 осіб. 29 грудня минулого року Україні вдалося домогтися першого великого обміну полоненими - тоді Київ повернув 124 людини. За даними СБУ, в полоні у бойовиків перебувають ще не менше 200 українців і в Мінських угодах прописаний пункт щодо обміну за формулою "всіх на всіх". Але команда Путіна категорично відмовляється на такий обмін і тим самим зриває домовленості, в чому регулярно звинувачує українську владу.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що за період збройної агресії Росії проти України на Донбасі пропали безвісти 69 українських військових. Команда українського лідера Володимира Зеленського розробляє новий механізм їх пошуку, так як існують певні труднощі пошуку на окупованих територіях, куди бойовики не пускають ні міжнародних спостерігачів, ні представників української Нацполіціі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?