Військово-морські сили України провели тактичні навчання корабельної десантної групи в районах Чорного моря. До них залучили дивізіон надводних кораблів, підрозділи морської піхоти, морську авіацію і авіацію повітряних сил.
Джерело: пресслужба ВМС України
Тактичні навчання в Чорному морі проходили в кілька етапів. З початку кораблі десантної групи призвели у вищу ступінь бойової готовності, потім провели завантаження особового складу і техніки, вивели їх з пункту базування, розгорнули корабельну десантну групу в районах формування десанту.
Тактичні навчання ВМС України в Чорному морі (фото - facebook.com/navy.mil.gov.ua)
Епізоди тактичних навчань з організації маневрування відпрацьовувалися за сигналами MTP, які використовують країни-члени НАТО. Крім того, українські моряки здійснювали тактичне маневрування, передачу вантажів на ходу, надавали допомогу аварійному кораблю з висадкою аварійно-рятувальної групи, буксирували пошкоджений корабель тощо.
"Тактичні епізоди протикатерної оборони корабельної десантної групи на переході морем ми здійснювали з фактичним виконанням бойових вправ по морським цілям. До моменту долучалися бойові розрахунки морської піхоти, які показали високу готовність і хороший вогневий показник", - розповів командир флотилії капітан 1 рангу Юрій Федаш.
Тактичні навчання ВМС України в Чорному морі (фото - facebook.com/navy.mil.gov.ua)
Він також уточнив, що особливостями цього тактичного навчання було використання надувних мішеней типу "Killer Tomatoes", які використовуються в країнах-членах НАТО, і до цього не використовувалися в Україні.
На фінальному етапі навчань "Бій за висадку" брала участь також бомбоштурмова авіація Повітряних Сил і вертольоти вогневої підтримки морської авіації. Висадку морського десанту на необладнане узбережжя було здійснено морським і повітряним способами. При залученні корабельно-катерного складу корабельної десантної групи і бойових розрахунків морської піхоти, яка виконувала бойові вправи з колективної зброї, українські військові відпрацювали тактичний епізод вогневої підтримки військ на приморському напрямку.
Тактичні навчання ВМС України в Чорному морі (фото - facebook.com/navy.mil.gov.ua)
"Тактичне навчання корабельної десантної групи було підготовчим. На ньому відпрацьовувалося злагодження корабельно-катерного складу, а також командного пункту корабельної десантної групи. В цілому екіпажі показали хороший рівень бойової підготовки. Завдяки таким навчанням ми підтримуємо належний рівень бойової готовності корабельно-катерного складу до виконання поставлених завдань і в подальшому плануємо нарощувати бойові можливості з висадки морського десанту ", - підвів підсумки навчань командир флотилії.
Які ризики атаки Росії з боку Криму
Після окупації Криму в 2014 році Росія регулярно проводить масштабні військові навчання на українському півострові і в акваторії Чорного моря. До Криму постійно завозиться військова техніка і системи протиповітряної оборони.
За даними командування Об'єднаних сил ЗСУ, в кінці лютого поточного року Путін перекинув до Криму 3 мобільних радіолокаційних станції дециметрового діапазону "Противник-Г" і 10 розвідувальних хімічних машин РХМ-6 на базі БТР-80.
Крім того, нещодавно на озброєння Чорноморського флоту РФ прийняли новий патрульний корабель "Сергій Котов" і малий ракетний корабель "Грайворон". У ВСУ звертають на те, що ці кораблі оснащені універсальним корабельним комплексом "Калібр-НК".
У березні поточного року Росія спровокувала надзвичайно гостру ескалацію протистояння з Україною. До українських кордонів були перекинуті понад 100 тисяч військовослужбовців нібито для навчань.
Західні партнери Києва звертали увагу, що концентрація сили в районах, що межують з Україною, або в Криму перетнула рівень 2014-2015 років. Навіть після того, як Міноборони РФ оголосило про відвід підрозділів в місця постійної дислокації, союзники попередили про те, що загроза залишається. Це підтверджують і в розвідці України.
Читайте також: