Головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан офіційно повідомила, що штам коронавірусу Дельта може стати домінантним у світі, оскільки він передається з шаленою швидкістю. Проте також є й добра новина.
Джерело: Твіттер ВООЗ
ВООЗ пояснила, чому небезпечний штам Дельта
За словами експертки, штам коронавірусу Дельта удвічі заразніший, ніж початковий штам вірусу з китайського Уханю. Хороша новина полягає у тому, що більшість вакцин проти коронавірусу дієві проти нового варіанту.
"Добрі новини в тому, що більшість вакцин, які сьогодні використовуються у світі, здаються ефективними щонайменше в запобіганні тяжкого перебігу захворювання", – наголосила Сумія Свамінатан.
Що важливо розуміти, результати досліджень вчених з Оксфордського університету підтверджують, що вакцини Pfizer і AstraZeneca, забезпечують більш ніж 90% захисту від госпіталізації внаслідок зараження штамом Дельта.
Що наразі відомо про штам Дельта:
Цей новий варіант COVID-Q19 вперше вдалося виявити в Індії. Наразі його фіксують у 92 країнах. Найбільше випадків зараження ним поки виявили в Індії, РФ, Португалії та Великій Британії.
Штам коронавірусу Дельта зразу ж схвилював наукову спільноту. Ще два місяці тому ВООЗ назвала його серйозною загрозою для міжнародної спільноти.
Як стверджує служба громадського здоров’я Великої Британії, Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
Британська влада повідомляє, що інфікування цим варіантом в країні сягає 96% серед нових випадків зараження коронавірусом.
За словами медиків із Австралії, для передачі Дельта-варіанту достатньо від 5 до 10 секунд.
23 червня в Україні виявили 2 випадки зараження коронавірусом, спровоковані новим варіантомДельта. Хворобу виявили у людей, які приїхали з Росії.
Читайте також:
Євросоюз б’є на сполох через "вакцинний націоналізм": важливі подробиці читайте в нашому матеріалі.
Глава МОЗ Віктор Ляшо нарешті назвав умову пришвидшення вакцинації в Україні.
Перша країна Європейського Союзу заявила про набуття колективного імунітету до коронавірусу.