ВООЗ ще не отримала дані про змішану вакцинацію проти коронавіруса - наслідки застосування різних вакцин на даний момент вивчаються. Тому не рекомендує комбінувати дві різні вакцини при імунізації.
Джерело: заява керівниці департаменту імунізації ВООЗ Кейт О'Брайен
Представниця ВООЗ настійно рекомендувала робити щеплення від коронавіруса двома дозами однієї вакцини.
"У нас поки немає даних щодо того, чи збережеться імунна реакція в разі змішаного графіка вакцинації, а також чи буде таке застосування безпечно. Дослідження тривають, і ми очікуємо отримати дані на цей рахунок в найближчі місяці. На даний же момент ми як і раніше рекомендуємо, щоб в тих випадках, коли потрібні дві дози, застосовувалася одна і та ж вакцина для обох доз", - уточнила О'Брайен.
Вона додала, що у ВООЗ є дані тільки про можливість комбінованої імунізації в разі застосування дози вакцини Pfizer після того, як перше щеплення було зроблено вакциною AstraZeneca.
"Ми маємо на цей рахунок дозвільну рекомендацію", - сказала вона.
Вакцинація від коронавіруса в Україні
Станом на 1 липня в Україні вже майже 2 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. Українців вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 роки;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 роки;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: