Представники Всесвітньої організації охорони здоров'я офіційно попередили, що Івермектин, який нещодавно почали активно рекламувати у соціальних мережах як "диво-засіб проти COVID-19", не слід використовувати у лікуванні коронавірусу.
Джерело: NDTV
Що не так з Івермектином
ВООЗ звернула увагу на те, що наразі недостатньо доказів ефективності препарату. Саме тому представники організації озвучили нові рекомендації, згідно з якими протипаразитарний препарат можна використовувати лише в рамках клінічних випробувань.
Агентство ООН з охорони здоров'я також підтвердило той факт, що існує "дуже мало доказів" щодо впливу Івермектину на смертність, госпіталізацію та позбавлення вірусу від організму.
Оскільки наразі дуже мало даних про реакцію організму, ВООЗ попереджає, що використовувати ці ліки можна лише в рамках клінічних випробувань.
"Рекомендація стосується пацієнтів з будь-якою тяжкістю захворювання та будь-якою тривалістю симптомів", – наголошують представники ВООЗ.
Що відомо про дослідження Івермектину
Вчені чимало разів порівнювали Івермектин з плацебо та іншими препаратами у 16 рандомізованих контрольних дослідженнях, які охопили 2 400 пацієнтів, хворих на коронавірус.
Ці ліки створили ще в 70-х роках минулого століття, як засіб від паразитів. Препарат зразу ж продемонстрував високу ефективність проти коронавірусу в культурі клітин.
Уже майже рік його активно застосовують у боротьбі з недугою в деяких країнах Латинської Америки.
Читайте також:
Міжнародній групі біологів вдалося створити назальні краплі які продемонстрували 100 ефективність у боротьбі із зараженням коронавірусом.
Британські вчені розробили препарат, який викликає миттєвий імунітет до коронавірусу.
Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус виступив з важливим попередженням: він заявив, що пандемія коронавіруса не остання