Всесвітня організація охорони здоров'я знову візьметься за дослідження вірусу SARS-CoV-2, що спровокував світову пандемію. Команда складатиметься з 20 вчених, дослідження проводитимуть в Китаї та декількох інших країнах. Серед дослідників будуть фахівці з лабораторної безпеки, біозахисту та генетики, а також експерти з хвороб тварин.
Джерело: The Wall Street Journal.
Під час місії експерти займуться розслідуванням причин пандемії коронавірусу, яка наразі поширена світом і мутує, в тому числі вивчать, чи можливо штучне походження коронавірусу.
Наразі серед ймовірних версій походження вірусу називають передачу коронавірусу людині від летючих мишей через тварина-посередника. У ВООЗ переконані, що якщо вірус і міг стати витоком з лабораторії, то ця можливість «вкрай малоймовірна».
Організація зробила заяву про початок нових досліджень після того, як з Ухані, що став точною першої фіксації симптомів хвороби, повернулася перша група дослідників.
Команда, як очікується, має сприяти ВООЗ відшукати показники, необхідні для відвертання можливості поширення інфекції у майбутньому.
Крім того, вчені мають намір встановити зв’язок між поведінкою людини і новими хворобами, що з’являються.
Президент КНР Сі Цзіньпін, під час свого виступу на 76-й сесії Генасамблеї ООН, запевнив, що Китай буде дотримуватися науково-обґрунтованого дослідження походження COVID-19 і брати в ньому активну участь, категорично виступаючи проти будь-яких політичних маніпуляцій.
Офіційні особи США, в тому числі держсекретар Ентоні Блінкен, наполягали на даному розслідуванні. У КНР зажадали, щоб організація при дослідженні походження вірусу зосередилася на інших країнах, таких як Італія і США.
Очікується, що учасники нової групи будуть обрані до кінця цього тижня. Однак поки невідомо, чи отримає команда дозвіл на роботу в Китаї. У заяві міністерства закордонних справ країни йдеться, що Пекін «всебічно співпрацював» з командою, яка проводила перше дослідження.
Нагадаємо, нещодавно у компанії Pfizer оголосили про результати дослідження реакції на вакцину дітей віком від 5 до 11 років. Реакція організму учасників останнього дослідження подібна до тієї, яку раніше фіксували у людей у віці від 16 до 25 років. Мова, насамперед про втому, головний біль, лихоманку, нудоту.
Читайте також: