У Всесвітній організації охорони здоров’я виступили напередодні з новою порцією критики на адресу урядів розвинених країн, які завдяки бажанню проводити бустерні щеплення сконцентрували критичні обсяги антикоронавірусних вакцин.
Джерело: CNBC
За оприлюдненими даними, таке несправедливе розподілення препаратів провокує продовження пандемії у світі.
Згідно з уточненням голови підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марії Ван Керхове, “це не просто несправедливо, це не просто аморально, це подовжує пандемію, і це призводить до загибелі людей”.
Глобальна нерівність у поширенні вакцин тягнеться від самого початку кампаній з імунізації у країнах, які отримали ще тоді ексклюзивний доступ до препаратів. На тлі тривалої нерівності організація закликала до розподілу препаратів серед держав з низькими рівнями доходів населення - більшість розвинених сусідів вакцинували більшість своїх громадян.
Експерти звернули увагу на статистику, в якій зафіксовано повну вакцинацію проти коронавірусу в Африці лише на рівні 3% загального населення. На континенті 26 країн поширили менше половини вакцин, які вони мають.
ВООЗ проти ревакцинації
За словами генерального директора структури Тедроса Аданома Гебреєсуса, так звані бустерні щеплення необхідно відкласти — вони мають непідтверджену ефективність, а також заважають проводити кампанію з імунізації у бідних країнах, де вакцину отримали близько 1% чи 2% населення.
На початку серпня у ВООЗ закликали до повноцінного мораторію на таку політику.
“Тим часом країни з низьким рівнем доходу змогли лише почати вводити 1,5 дози на кожні 100 осіб через відсутність препаратів. Нам необхідно в терміновому порядку змінити ситуацію, коли велика частина вакцин виявляються в країнах з високим рівнем доходів, і перейти до постачань здебільшого препаратів в країни з низьким рівнем доходів. Відповідно, ВООЗ закликає ввести мораторій на ревакцинацію як мінімум до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати не менше 10% населення кожної країни”, — звернув увагу представник організації.
Читайте також: