2022 рік приніс українцям жорстоку війну та змінив їхнє бачення світу. Попри це, громадянське суспільство активно долучилося до опору російському вторгненню та допомагало тим, хто цього потребував. Згадуємо найважливіші моменти для громадянського суспільства у 2022 році з Програмою «Долучайся!».
Джерело: Програма «Долучайся!»
EdCamp Ukraine підтримували вчителів воєнного часу
У 2022 році EdCamp Ukraine залучили всі можливості, щоб надавати психологічну та професійну підтримку для освітян, школярів та їхніх батьків.
Організація розробила та впровадила антикризову EdCamp-академію, табір «Розумне літо» та малу EdCamp-академію для учнівства, вчительства, батьківства та осіб, які їх замінюють, провівши понад 1 200 онлайн-зустрічей.
Для 40-тисячної спільноти українського вчительства ОГС реалізувала десятки програм підвищення кваліфікації за напрямком освіти в час кризи та сертифікувала на платформі EdWay більш ніж 2 000 фахівців.
Крім того, організація закінчила підготовку 22 тренерів за програмою соціально-емоційного та етичного навчання, яку EdCamp Ukraine упроваджує в українській системі освіти.
Особливу увагу отримали вчителі, які продовжували виконувати свої обов’язки попри війну. Щоб їх підтримати та розповісти їхні історії, EdCamp Ukraine реалізувала ініціативу «Моя війна. Уроки» та оприлюднила 27 інтерв’ю українською та англійською мовами, зокрема організувавши адвокацію воєнного досвіду педагогів за кордоном.
Також у рамках ініціативи придбали для 58 освітян набори для дистанційної роботи – комплекти ноутбуків, мишей, роутерів, та навушників. Крім цього, ОГС забезпечила сеанси психологічної підтримки для 55 педагогів.
У 2022-2023 навчальному році заплановано 38 регіональних (не)конференцій у закладах освіти по всій Україні. Зокрема, EdCamp Ukraine зібрала кошти на проведення заходів на окупованих наразі територіях, щойно вони будуть звільнені.
Смарт Освіта допомагала дітям навчатися під час війни
Підтримка учителів та дітей під час війни стала головним завданням для Смарт Освіти.
За 10 місяців ОГС провела п'ятитижневе навчання для 2000 дітей з усієї України, щоб заповнити прогалини в знаннях з математики, української мови та англійської мови.
У рамках проєкту «Залишаємось з Україною» 1000 українських дітей, які вимушено живуть закордоном через війну, пройшли курси з української мови, літератури та історії.
А щоб стабілізувати емоційний стан дітей через творчість та рухливі вправи, Смарт Освіта відкрила центри з позашкільними активностями у Кракові, Львові, Івано-Франківську та Вінниці.
Також Смарт Освіта організовувала регулярні пізнавальні зустрічі для дітей з учителями з України та педагогами-волонтерами з усього світу, які провели 2000 занять.
Організація продовжила адвокувати освітні зміни та реформу Нової української школи через сайт, який за цей рік відвідали більше, ніж 5,2 млн унікальних відвідувачів.
Також ОГС надала гуманітарну допомогу дітям та жінкам на суму понад 1,4 млн гривень.
Освіторія відновлювала доступ до навчання для дітей, що постраждали від війни
У 2022 році Освіторія зосередилася на тому, щоб 7 мільйонів дітей відновили навчання.
Так, освітні застосунки, що розробила організація, дозволили учням безкоштовно опановувати якісні знання та навчатися за українською програмою з будь-якої точки світу.
Серед них: Вивчаю-не чекаю (близько 28 000 користувачів), Всеукраїнська школа онлайн (224 000 учнів), іLearn (майже 100 000 користувачів).
ОГС також турбувалось про те, щоб вчителі могли якісно працювати в нових реаліях. Щоб підтримати освітян, Освіторія забезпечила онлайн курсах та офлайн навчання для 33 000 вчителів.
Освіторія вшосте провела церемонію нагородження Global Teacher’s Prize Ukraine, щоб задокументувати історії освітнього фронту та відзначити хоробрість та незламність українських вчителів.
Кримськотатарський Ресурсний Центр розповідав про порушення прав людини в Криму
Фото: Кримськотатарський ресурсний центр
У 2022 році Кримськотатарський ресурсний центр провели 5 інформаційних кампаній, що розповідали про ситуацію в окупованому Криму, культурне різноманіття, знайомили з історією корінних народів, охопивши більше 32 млн українців.
До кампанії долучилися відомі українці: Джамала, Святослав Вакарчук, Севгіль Мусаєва, Тарас Тополя, Ахтем Сеїтаблаєв.
Крім допомоги ВПО та адвокації, КРЦ продовжує моніторити стан екосистеми Криму та оприлюднив дослідження «Еколого-кліматична дискримінація в окупованому Криму: виміри та загрози».
Фонд «Захист» підтримував сім’ї Херсонщини, що потрапили під окупацію
З перших днів війни Фонд громади міста Херсон «Захист» започаткував гуманітарну програму «Рятуємо разом! Херсон».
ГО об’єднала зусилля благодійників, донорських організацій та бізнесу, та змогла надати допомогу ліками і медикаментами на суму понад 1,3 млн гривень для херсонських лікарень.
Коли з посиленням окупації продовжувати таку підтримку стало неможливо, Фонд зосередився на адресній фінансовій допомозі багатодітним сім’ям і родинам, де виховуються діти з інвалідністю.
Фінансову допомогу від Фонду отримали понад 1400 родин з окупованих або новозвільнених територій Херсонської області та сім’ї переселенців. Загальна сума наданої підтримки склала майже 4 млн гривень.
Центр соціального партнерства очолив боротьбу за дерусифікацію в Сумах
Фото: Центр соціального партнерства
Одним з основних завдань Центру соціального партнерства стала дерусифікація понад 200 місцевих топонімів.
Активісти сформували ініціативну групу та модерували роботу створеної на її базі офіційної комісії при міськраді, збирали громадські пропозиції, провели інформаційні кампанії для містян та адвокатували прийняття відповідних рішень депутатами.
Військове волонтерство стало невід’ємним напрямком діяльності Центру соціального партнерства. Команда відновила активне функціонування Громадського фонду «Суми» та зібрала вже понад 15 млн гривень, за які закупила спорядження для військових.
ОГС також відновлювала функціонування громадських просторів для втілення суспільно важливих ініціатив сум’ян.
Разом з Містом Розумних ЦСП надав нове життя громадському просторові «Дворик на Кузнечій» та почав оновлювати Розумний Хаб.
Активісти провели уже 30 найрізноманітніших заходів, які відвідали понад півтори тисячі учасників. Умовою участі є донат – таким чином зібрали уже 150 000 гривень.
Харківський антикорупційний центр викривав корупційні схеми та колаборантів
У 2022 році Харківський антикорупційний центр продовжив відстежувати міські закупівлі та викривати підозрілі операції з бюджетними коштами. З моменту окупації частини території Харківської області, активісти досліджували колаборантів серед місцевих посадовців.
Крім цього, ОГС активно підтримувала військових: два місяці ХАЦ зібрав 406 000 гривень на антидронові пристрої для 127 бригади ТРО ЗСУ Харкова.
Читайте також: