Як насправді працював календар Майя — нове відкриття вчених
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Як насправді працював календар Майя — нове відкриття вчених

Як насправді працював календар Майя — нове відкриття вчених
Джерело:  online.ua

Протягом сотень років календар Майя залишався загадкою для усіх вчених. Однак нещодавно антропологи з Університету Тулейн у США дійшли висновку, що календар прив'язаний не до 819-денного циклу, а до синодичного періоду видимих планет, тривалістю 45 років.

Джерело: Science Alert

Що важливо знати про календар Майя

Календар Майя – це надскладна система, яка складається з менших календарів. Її створили багато століть тому в Мезоамериці.

Календар складається з чотирьох блоків по 819 днів, кожен з яких відповідає одному з чотирьох кольорів. Раніше вчені були переконані в тому, що червоний колір відповідає сходу, білий – півночі, чорний – заходу, а жовтий – півдню. Проте згодом стало зрозуміло, що це була помилка.

Фото — unsplash.com

Варто зазначити, що наразі білий і жовтий кольори асоціюють із зенітом і надиром відповідно. Майя змогли точно розрахувати синодичні періоди видимих планет, до яких належать:

  • Меркурій,

  • Венера,

  • Марс,

  • Юпітер,

  • Сатурн.

Науковці пояснили, як насправді міг працювати календар Майя

Іноземні науковці вирішили по-новому подивитися на календар Майя й збільшили його тривалість до 20 періодів по 819 днів, або 45 років.

Цей довший період дозволив створити схему, в якій синодичні періоди видимих планет були співмірні з циклами 819-денного календаря. Меркурій має 140 періодів по 117 днів, Венера – 28 періодів по 585 днів, а Марс – 21 період по 780 днів. Юпітер і Сатурн також пов'язані з календарем, але не з його повною версією. Юпітер має 39 синодичних періодів по 399 днів у 19 циклах, а Сатурн – 13 періодів по 378 днів у 6 циклах.

Окрім того, наголошується, що вченим вдалося знайти зв'язок з іншим 260-денним календарем Майя Цолькіна.

За їхніми словами, двадцять 819-денних періодів складають загалом 16 380 днів, що є найменш поширеним кратним числом 260 і 819. Як стверджують дослідники, це може вказувати на те, що ці два календарі можуть бути пов'язані між собою.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?