Навчальний рік у школах України розпочнеться 1 вересня в звичайному режимі. Але якщо ситуація з коронавірусом погіршиться, то будуть вводитися обмеження. Якщо регіон потрапить в жовту, помаранчеву або червону зони, то працювати в період посилення карантину будуть тільки ті школи, в яких більше 80% вчителів і персоналу пройшли вакцинацію проти коронавіруса.
Джерело: Укрінформ
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ та МОН підготовлені до 1 вересня. У цей день, за його словами, почнеться навчальний рік у всіх школах країни. Поки на території країни зберігається зелений рівень епідемічної небезпеки, освітній процес буде проходити без будь-яких карантинних обмежень, тільки з тими карантинними правилами, які дійсні для всіх громадських закладів - соціальна дистанція і масковий режим.
"Якщо підуть ускладнення епідситуації, якщо зросте кількість випадків захворювання COVID-19 і за правилами адаптивного карантину країна перейде на жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки, будуть працювати тільки ті школи в цей період, в яких більше 80% педагогів вакциновано проти COVID- 19 ", - попередив Ляшко.
Глава МОЗ також пояснив, що поки немає доказів того, що штам Дельта більшою мірою вражає дітей. Тому, за його словами, поки в Україні не будуть вакцинувати підлітків у віці 12-18 років, як рекомендують виробники вакцин, але питання вакцинації дітей вже розглядається.
Як працюватимуть школи з 1 вересня - три сценарії
У МОН раніше анонсували три сценарії процесу навчання в разі погіршення епідситуації в країні.
Зелена зона - учні та вчителі ходять до навчальних закладів, освітній процес проходить в звичайному режимі.
Жовта або оранжева зони - працюватимуть тільки ті школи, в яких 80% персоналу будуть щеплені від коронавіруса. Всі інші перейдуть на дистанційне навчання.
Червона зона - всім учням заборонять відвідувати навчальні заклади. Школи перейдуть на онлайн-навчання, крім початкових класів (1-4 класи). Також в цей період будуть працювати дитячі садки.
Міністр освіти Сергій Шкарлет також уточнював, що в Україні в середньому щеплено всього 35% вчителів. У МОЗ відзначають, що в країні дуже багато шкіл, в яких щеплено менше 80% педагогів.
Вакцинація від коронавіруса в Україні
Вакцинальна кампанія від COVID-19 в Україні розпочався 24 лютого 2021. Станом на 25 серпня вже зроблено майже 8,3 млн щеплень.
В Україні щеплення роблять наступними вакцинами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech;
Moderna.
До кінця року влада планує вакцинувати понад 50% населення. У МОЗ також запевняють, що всі вакцини, які використовуються в Україні, високо ефективні від штаму коронавіруса Дельта, який стрімко поширюється по країні і більш небезпечний, ніж штам Альфа. Але в Європі науковці вже доводять, що ефективність вакцин знижується через поширення Дельти.
Читайте також: