Член Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження та Голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко пояснив як військам РФ вдалося так швидко увійти до зони відчуження.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Причини швидкої окупації ЧАЕС
За словами Ярослава Ємельяненка, Україна, на жаль, не очікувала, що РФ може захопити ЧАЕС, бо за міжнародними конвенціями заборонено ведення будь-яких військових дій на території ядерних об'єктів.
Особисто я так вважав, що все ж таки є конвенції, під яким підписалися Росія і вона не може їх порушити. Але як ми бачимо, вона їх порушила. Вона взагалі на ці папірці не звернула увагу, – сказав він.
Експерт додав, що умова проведення цивілізованої війни за правилами світу не працює для Росії.
Ємельяненко також підкреслив, що таке швидке захоплення ЧАЕС може бути пов’язаним з місцевим колабораціонізмом.
Важливо, що зараз продовжуються розслідування. Заведено багато кримінальних справ по статтям про держзраду.
Те, що тут були люди, які зустрічали рашистів — це факт, – сказав він.
Яка ситуація була ЧАЕС
У березні 2022 року російські військові, що тримали під контролем ЧАЕС з 24 лютого, вийшли з Зони відчуження та поїхали в бік українського кордону з республікою Білорусь.
Пізніше в Енергоатомі повідомили, що остаточно підтверджуючи наміри покинути ЧАЕС, окупанти склали і підписали "Акт приёма и передачи охраны Чернобыльской атомной электростанции", у якому засвідчено, що "Претензий со стороны администрации охраняемого объекта в отношении войск национальной гвардии российской федерации не имеется".
Читайте також:
МАГАТЕ виявило значні пошкодження енергоблоку окупованої росіянами ЗАЕС
США застерігають РФ від втручання у чутливі американські технології на ЗАЕС
Експерт розповів про наслідки окопування росіян у рудому лісі під час окупації Чорнобиля