Експерт агенції Defence Express Олег Катков розповів, що у Північної Кореї є значна кількість зброї, однак сумнівається, що бронетехніка та інше озброєння викличе у РФ таке ж зацікавлення, як артилерія та боєприпаси, а також запасні частини до них.
Джерело: УНІАН
Яка зброя КНДР може бути цікавою для РФ
У КНДР доволі багато артилерійських систем калібрів, які використовуються російською армією, однак, є питання стосовно кондиції боєприпасів.
За оцінками Military balance, арсенал КНДР складає 22500 артилерійських систем у калібрах 122, 152 міліметри та системи специфічного та непотрібного для РФ 170 міліметрового калібру. В цю кількість також входять 120 міліметрові міномети… Якщо говорити про аж таку кількість артсистем, то ми говоримо і про відповідну кількість боєприпасів, які під них розраховані. І є питання стосовно кондиції цих боєприпасів, бо навряд вони оновлювалися, як мінімум, з 1991 року, а, швидше за все, з середини 1980-х років. Тобто це доволі старі боєприпаси, що буде впливати на їхню надійність. Хоча РФ вже використовує дуже старі артилерійські боєприпаси, - зазначив експерт, припустивши, що кількість артилерійських систем, наявних у КНДР, може бути завищена.
Олег Катков згадує, що під час ірано-іракської війни у 1980-х роках Китай (разом з Радянським союзом) використовував Пхеньян в якості хаба для постачання озброєння Ірану, хоча в публічній площині говорив так само, як зараз – про нейтралітет. Тому, мовляв, варто звертати увагу не лише на те, яку зброю Росії може передати безпосередньо КНДР.
Що РФ може хотіти від Північної Кореї
Ймовірно, у списку бажань РФ будуть артилерійські снаряди калібру 122 мм і 152 мм, а також ракети калібру 122 мм.
Північна Корея, яка перебуває під жорсткими санкціями, не має доступу до технологій, які б дозволили їй масово виробляти будь-яку точну керовану зброю.
Вона має запаси протитанкових ракет і ракет «земля-повітря», але її озброєння може не відповідати новітній зброї, яку США та їхні партнери по НАТО надсилають Україні.
Північна Корея також є однією з небагатьох країн із великими запасами танків радянської епохи, таких як Т-54 і Т-62. Країна може надати РФ запчастини до них.
В обмін на радянську зброю, Кім Чен Ин може шукати в Росії технологію, яка допоможе йому побудувати атомний підводний човен і розгорнути супутники-шпигуни.
Читайте також:
Північна Корея показала новий підводний човен з ядерною зброєю — фото
Розвідка США з’ясувала реальну мету таємних переговорів Путіна з КНДР;
Літак КНДР уперше за три роки прибув до Росії