Яка зброя КНДР може бути цікавою для РФ — думка експерта
Категорія
Світ
Дата публікації

Яка зброя КНДР може бути цікавою для РФ — думка експерта

Яка зброя КНДР може бути цікавою для РФ — думка експерта
Джерело:  online.ua

Експерт агенції Defence Express Олег Катков розповів, що у Північної Кореї є значна кількість зброї, однак сумнівається, що бронетехніка та інше озброєння викличе у РФ таке ж зацікавлення, як артилерія та боєприпаси, а також запасні частини до них.

Джерело: УНІАН

Яка зброя КНДР може бути цікавою для РФ

У КНДР доволі багато артилерійських систем калібрів, які використовуються російською армією, однак, є питання стосовно кондиції боєприпасів.

За оцінками Military balance, арсенал КНДР складає 22500 артилерійських систем у калібрах 122, 152 міліметри та системи специфічного та непотрібного для РФ 170 міліметрового калібру. В цю кількість також входять 120 міліметрові міномети… Якщо говорити про аж таку кількість артсистем, то ми говоримо і про відповідну кількість боєприпасів, які під них розраховані. І є питання стосовно кондиції цих боєприпасів, бо навряд вони оновлювалися, як мінімум, з 1991 року, а, швидше за все, з середини 1980-х років. Тобто це доволі старі боєприпаси, що буде впливати на їхню надійність. Хоча РФ вже використовує дуже старі артилерійські боєприпаси, - зазначив експерт, припустивши, що кількість артилерійських систем, наявних у КНДР, може бути завищена.

Олег Катков згадує, що під час ірано-іракської війни у 1980-х роках Китай (разом з Радянським союзом) використовував Пхеньян в якості хаба для постачання озброєння Ірану, хоча в публічній площині говорив так само, як зараз – про нейтралітет. Тому, мовляв, варто звертати увагу не лише на те, яку зброю Росії може передати безпосередньо КНДР.

Що РФ може хотіти від Північної Кореї

Ймовірно, у списку бажань РФ будуть артилерійські снаряди калібру 122 мм і 152 мм, а також ракети калібру 122 мм.

Північна Корея, яка перебуває під жорсткими санкціями, не має доступу до технологій, які б дозволили їй масово виробляти будь-яку точну керовану зброю.

Вона має запаси протитанкових ракет і ракет «земля-повітря», але її озброєння може не відповідати новітній зброї, яку США та їхні партнери по НАТО надсилають Україні.

Північна Корея також є однією з небагатьох країн із великими запасами танків радянської епохи, таких як Т-54 і Т-62. Країна може надати РФ запчастини до них.

В обмін на радянську зброю, Кім Чен Ин може шукати в Росії технологію, яка допоможе йому побудувати атомний підводний човен і розгорнути супутники-шпигуни.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?