Науковці в Японії провели доклінічні тестування спрею, що повинен запобігти деменції. Попереднє випробування на мишах дало обнадійливий результат без побічних ефектів.
Джерело: прес-служба університету Осаки
Вчені з Японії шукають ліки від деменції
Вважається, що деменція виникає, коли певні білки накопичуються в мозку і призводять до руйнування його структури.
Дослідницька група з Департаменту трансляційної нейронауки Вищої школи медицини міського університету Осаки раніше показала в дослідженні на мишах, що антибіотик рифампіцин видаляє згустки білків з мозку і покращує когнітивні функції.
Однак застосування препарату пов’язано з такими побічними ефектами, як ураження печінки. Тоді вчені вирішили додати до спрею ще один компонент – ресвератрол, природний антиоксидант, що міститься в рослинах та захищає печінку.
Щоб боротися з негативними побічними ефектами існуючого препарату рифампіцину, ми подумали поєднати його з гепатопротекторною дією ресвератролу, — розповідає професор Такамі Томіяма, який був провідним дослідником у поточному дослідженні.
Цього разу дослідницька група вводила комбіновану дозу препарату через ніс п’ять днів на тиждень протягом чотирьох тижнів.
Фото - pixabay.org
Результати досліджень ліків від деменції
Результати показали, що комбінація значно покращувала когнітивну функцію мишей, пригнічувала накопичення білкових згустків. Крім того, рівень печінкових ферментів у крові, що є маркером ураження печінки, який зазвичай підвищується при застосуванні рифампіцину, залишався нормальним.
Кількість пацієнтів з деменцією зростає в усьому світі, деякі джерела прогнозують подвоєння пацієнтів кожні 20 років. Однак ефективного лікування хвороби досі не існує, – говорить викладач Томохіро Умеда, перший автор дослідження.
Він зазначив, що останні дослідження показали, що аномалії починають з’являтися в мозку пацієнтів з деменцією більш ніж за 20 років до початку захворювання.
Дослідницька група сподівається діагнозувати та запобігати деменції до того, як нейрони почнуть вмирати.
Деменція – синдром стійкого порушення когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку. ознаками є порушення короткочасної та довгочасної пам'яті, порушення абстрактного мислення, соціальна дезадаптація у родині та на роботі тощо.
В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей. Щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб.
За даними ВООЗ, у світі понад 55 мільйонів людей живуть із деменцією, щороку фіксують принаймні 10 мільйонів випадків когнітивних порушень. До 2050 року кількість людей із деменцією може зрости до 139 мільйонів.
Читайте також:
В Україні вперше судили за підробку COVID-сертифікатів
Україна перейшла на електронні лікарняні з 1 жовтня — що це означає
МВС анонсувало перевірку COVID-сертифікатів за QR-кодом