Головне управління розвідки Міноборони України розповіло, що російські окупанти ще не завдали чергового масованого ракетного удару по України з трьох причин.
Джерело: представник ГУР Вадим Скібіцький в етері телемарафону
Розвідка розповіла, чому досі Росія не завдала ракетного удару
По-перше, здійснюється дорозвідка по тих об’єктах, по яких уже завдавалися удари. По-друге, вивчаються ті райони і цілі, по яким ще буде завданий удар. І по-третє, це підготовка і зосередження ракет до бойового застосування (що потребує часу): запас ракет зменшується у РФ, застосовують старі ракети, які були вироблені ще за часів Радянського Союзу (а вони потребують підготовки і відповідного обслуговування перед застосуванням), – зазначив представник Головного управління розвідки України Вадим Скібіцький.
Загроза з Білорусі зберігається
Він також додав, що підготовка росіян до повторного наступу з боку Білорусі наразі не спостерігається.
На сьогодні ми не помічаємо створення в Білорусі потужного наступального угрупування, яке там було створено протягом січня-лютого. Але водночас близько 9000 тисяч військовослужбовців - це перша танкова армія, яка провела заходи бойової підготовки, проводиться бойове злагодження підрозділів. Цей процес контролюється Генштабом РФ і командуванням цією танкової армії, - розповів Скібіцький.
За його словами, не слід виключати, що можуть бути два варіанти застосування цієї дивізії: або з території Білорусі, або ротаційно повернення на територію України на Харківський чи інші напрямки.
Скібіцький, відповідаючи на питання, що саме буде "маркером" вторгнення з Білорусі зазначив, що їх є багато.
Маркерів тут багато, але це питання вже відпрацьоване. У нас є методики по яких ми визначаємо готовність угрупування військ. Одним з таких маркерів є розгортання системи управління угрупування воєнного часу, але знову ж таки, на сьогодні ознак створення потужного ударного угруповання та території Білорусі поки не утворено, - наголосив представник ГУР.
Нагадаємо, що за 23 листопада РФ завдала по Україні 78 ракетних та 23 авіаційні удари.
З 67 ракет та 10 ударних БпЛА “Ланцет”, які були випущені по жилих будівлях та енергетичній інфраструктурі України, сили ППО знищили 51 ракету та 5 БПЛА.
У багатьох регіонах відбулися аварійні відключення електроенергії, також виникли перебої з тепло- і водопостачанням. Одна з найскладніших ситуацій склалася в Києві.
Читайте також: