За словами президента Володимира Зеленського, Кремль може не зупинитись на Україні та здійснити напад й на інші країни, адже кремлівському диктатору та військовому злочинцю Володимиру Путіну необхідно демонструвати успіх.
Джерело: пресконференція президента України
Путін може здійснити напад й на інші країни
На жаль, так. Я вважаю, що це можливо, і це може статися. Я можу пояснити. Президенту Путіну потрібно показувати успіх та перемоги. Успіху на полі бою в Україні не відбудеться, масованого реваншу не вийде, принаймні ми будемо боротися... Тому йому доведеться показувати успіх. Усі розуміють, що він може бути там, де є слабке місце, - зазначив Зеленський.
Президент підкреслив, що під загрозою вторгненя злочинної російської армії, насамперед, залишаються країни колишнього пострадянського простору, які колись перебували під впливом, чи окупацією Москви.
Найбільш яскравим прикладом, за словами Зеленського, наразі є Молдова. Українська розвідка перехопила документ про плани Росії змінити там владу, його вже передали президенту Маї Санду.
А тепер подумайте, як вони це можуть зробити? Як? Де їхні кордони з Молдовою? Я їх не бачу. Тобто має бути висадка. А де вона може бути? Ми говоримо про атаку з Придністров'я чи атаку Кишинева. Вони можуть зробити та розвивати цей напрямок, - зазначив Зеленський.
Зеленський про спроби посередництва Туреччини та Китаю
Президент в черговий раз зазначив, що наразі не має ніякої змоги вести переговори з Кремлем, адже там ні з ким говорити.
На питання журналіста, чи взяв би Зеленський участь в перемовах з російським диктатором Володимиром Путіним, якби президент Туреччини Реджеп Ердоган підготував би таку зустріч в Анкарі, український президент заявив, що наразі це неможливо.
Тільки що я розмовляв з Ердоганом. Ми непогано поговорили... Він знає мою позицію щодо того, що ви сказали. Я не сприймаю це. Він знає мою позицію, ми говорили про це ще до війни. Я говорив йому - посадіть Путіна за стіл переговорів, не можна допустити ризику повномасштабної війни. Але він не зміг цього зробити, і не тільки він. А зараз він вважає, що зможе. Зараз ми не можемо. Це не та вже людина. Там немає з ким говорити, - підкреслив Зеленський.
При цьому голова держави висловив сподівання, що Китай обере сторону України, адже підтримка Кремля з боку Пекіна може викликати Третю світову.
Я хочу вірити, що Китай буде на боці справедливого миру, а це значить на нашому боці. Я дуже хочу вірити, що Китай не буде постачати зброю Росії. І для мене це дуже важливо, для мене це пункт №1. Я роблю все, щоб не допустити цього, - запевнив Зеленський.
Президент зауважив, що в інакшому випадку Китаю ліпше дотримуватись нейтральної позиції, ніж бути в обіймах Росії, оскільки це може призвести до Третьої світової війни.
Зеленський також підкреслив, що регулярно здійснює закордонні поїздки з метою нових можливостей для Україні у захисті власного неба від кремлівської агресії.
Моє завдання як президента і лідера нашої держави - в жодному разі не допустити послаблення підтримки України. Я вважаю, що об'єднання світу - це моє головне завдання, - зазначив голова держави.
Він також зізнався, що мав жорсткі розмови із деякими політиками щодо питання військової підтримки України, але чітка позиція призвела до бажаних результатів.
Це не ця війна викликала кризу, це Росія спеціально робить кризу, щоб послабити вашу підтримку і звинуватити Україну і моє завдання робити все, щоб не послабилась підтримка світу для України, - запевнив Зеленський.
Президент зазначив, що не лише він їздить за кордон для залучення підтримки для України. У цьому беруть участь члени його команди - з Офісу президента, МЗС, Кабінету Міністрів, Верховної Ради.
Зеленський подякував усім країнам, які надають Україні підтримку.
Є моменти, коли потрібно бути вдячним світу. За те, що тебе не кинули. І навіть ті, хто хотіли кинути, також не кинули. Це дуже важливий момент - бути вдячним їм. І тепер у них всередині є свої виклики у суспільстві, - наголосив голова держави.
Так, президент хотів допомогти цим країнам - приїхати та підтримати людей.
І це справедливо. Вони зробили багато. Я не знаю, скільки людей зберегла кожна з цих держав, - підкреслив Зеленський.
За його словами, Німеччина також зробила великий внесок - і фінансовий, і з озброєнням.
Я хотів приїхати і авжеж відкрити чесну нову сторінку для нас та наших можливостей: захист неба, літаки, танки, далекобійна зброя. Це моє завдання, яке я повинен обговорювати тет-а-тет, - зазначив президент.
Зеленський підкреслив, що без звільнення українськими військовими Харківської області та Херсона і частини Херсонської області Україна не отримала б від західних партнерів більшої кількості військової допомоги.
Президент нагадав, що "спочатку у нас не було натівської зброї, і не могло бути, бо ми не в Альянсі". Потім з'явилася артилерія і HIMARS. Це стало новою сторінкою у війні. Але про танки ніхто з партнерів не говорив.
Потім ми знайшли момент, ключ. І щось восени ми зробили. Щось дуже-дуже важливе, де показали, що ми спроможні відвойовувати землі. Це була дуже важлива деокупація Харківського регіону, а потім Херсонської області та Херсону. Це були дуже важливі кроки. Без цього не було б у нас успіху в інших видах зброї, - наголосив голова держави.
Читайте також:
Ми не можемо сісти за стіл переговорів після всього, що скоїла РФ — Зеленський;
Зеленський проводить пресконференцію у роковини повномасштабного вторгнення РФ — пряма трансляція;
Зеленський попередив українців стосовно намірів Путіна щодо Києва