Президент Володимир Зеленський вважає законопроєкт про статус олігархів своєрідним пострілом у повітря, за яким може слідувати вже постріл “у тіло”.
Джерело: інтерв’ю для 1+1
За його словами, в олігархів є шанс змінитися й перестати вносити деструктив у працездатність держави.
“Є таки принцип, і в моєму житті він такий, спочатку постріл в повітря, а потім в тіло. Про постріл в повітря – це законопроєкт. Я вважаю, постріл в повітря – це сучасна демократія. Я вважаю, що в Україні не може бути такої демократії, як в старій Європі, в нас немає часу. Постріл в повітря – це шанс – станьте бізнесменами, постріл в тіло – це референдум”, - стверджує Зеленський.
Він додав, якщо державність нібито почне руйнуватися через удар по олігархат, це означатиме фактичну відсутність державності.
“Вони не будуть витрачати гроші на політику, політиків. А ці гроші зможуть витрачати на інвестиції. Коли вони не олігархи, їхні інвестиції хочеться захищати. До речі, від будь-якої країни, бо їхні гроші тут. Якщо вони повернуть багато грошей не в державу, а в інвестиції, розвивайте бізнес, ніхто не буде забирати, якщо у вас є за кордоном мільярди, повертайте”, - резюмував президент.
Закон про олігархів
Володимир Зеленський 2 червня вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
Згідно з деталями законопроєкту, статус олігарха визначатимуть одразу 4 різні критерії:
особа — учасник політичних процесів;
особа має вплив на медіа;
особа виступає кінцевим бенефіціарним власником суб’єкту, що має монопольне становище на українському ринку;
загальна вартість активів цього бізнесмена перевищує мільйон прожиткових мінімумів працездатних громадян на 1 січня відповідного року.
Олігархами можуть бути різноманітні посадовці чи прямо пов’язані з ними особи.
Перш за все занесеним у список заборонять брати участь у приватизації, а також робити внесок у діяльність політичних партій. Такі особи мають на регулярній основі подавати декларації про майно й доходи, а в разі неподання на них чекатиме дисциплінарна чи політична відповідальність.
Читайте також: