Український лідер Володимир Зеленський озвучив офіційне попередження, що якщо хтось спробує домовлятись із народними обранцями щодо закону про олігархів, то він винесе це питання на всеукраїнський референдум.
Джерело: Ютуб-канал ОП
Зеленський може винести питання про статус олігархів на референдум
"Для тих, хто спробує розгойдати, переконати, переламати або домовитися з депутатами парламенту щодо цього закону, у мене буде одне запитання. Це запитання щодо статусів олігархів, яке буде винесено на всеукраїнський референдум. Це питання буде першим. А для когось, можливо, останнім", - попередив глава держави.
Український лідер звернув увагу на те, що в нашій країні дуже багато "фахівців з деолігархізації", які почали з’являтися після публікації тексту законопроєкту. За словами президента, якби в Офісі президента про це знали, то запросили їх би до розробки.
Окрім того, президент нагадав, що за 30 років жоден з політиків найвищого рівня не порушував питання статусу олігархів, "мабуть тому, що багато говорити про себе – негарно й нескромно".
Також український лідер подякував всім критикам закону та звинуватив їх в тому, що вони працюють на олігархів та є "глибоко в матеріалі". Безпосередньо олігархам він порадив бути "прозорим бізнесом за сприяння держави, а не за рахунок держави, який фінансує благодійні проєкти, а не групку депутатів".
"Не можна володіти депутатами, міністрами й будь-якими іншими чиновниками. Цей законопроект – перше рішення за всі 30 років незалежності, яке демонструє наше ставлення до олігархічної системи. Він стверджує: так, в Україні є олігархи. Так, вони впливають на політику. І, так – цього більше не буде", – підкреслив Володимир Зеленський.
Що відомо про законопроєкт Зеленського про деолігархізацію
2 червня глава держави Володимир Зеленський вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".
Варто звернути увагу на те, що законопроєкт визначений президентом як невідкладний.
"Законопроєкт не порушує основоположних прав людей, які підпадають під визначення олігарха, а лише визначає коло цих осіб і встановлює правила їхніх прозорих взаємовідносин з представниками влади. Він, зокрема, регламентуватиме зустрічі та інші взаємовідносини представників органів влади з особами, які володіють значними активами", — йдеться в повідомленні.
Окрім того, вказано, що цей документ має обмежений термін дії – 10 років.
Читайте також:
Разумков розкритикував законопроєкт Зеленського про олігархів.
Зеленський пригрозив масовою деолігархізацією на прикладі Медведчука.
Коломойський визнав свої можливості впливати на ситуацію в Україні.