11 серпня президент Володимир Зеленський провів окрему нараду, на якій обговорив з військовими командувачами альтернативи щодо експорту зерна транзитним коридором.
Джерело: Володимир Зеленський
З ким Зеленський провів нараду
Окрема нарада з керівником ГУР Кирилом Будановим, головкомом ЗСУ Валерієм Залужним, командувачем ВМС Олексієм Неїжпапою, керівником СБУ Василем Малюком, міністерством інфраструктури щодо альтернатив стосовно експорту зерна транзитним коридором, - сказав Зеленський.
Він зазначив, що наразі робиться все можливе, щоб Україна була й надалі гарантом продовольчої безпеки, а українці мали доступ до світових ринків.
У Румунії обговорили експорт українського зерна
11 серпня представники України, США, ЄС, Румунії та Молдови зустрілися у румунському Галаці, щоб обговорити експорт українського зерна.
Американські представники підтвердили свою готовність допомогти Україні пом'якшити наслідки зриву зернової угоди.
Сполучені Штати залишаються відданими партнерству з урядом і народом України – у тому числі через фінансову підтримку та постачання, розширення альтернативних експортних маршрутів і модернізацію українських прикордонних пунктів, – йдеться в прес-релізі посольства США.
Вашингтон також пообіцяв фінансову підтримку сусідам України для придбання суден і човнів для полегшення транзиту.
Нагадаємо, що 17 липня РФ вийшла з Чорноморської зернової ініціативи, розірвавши угоду, що була укладена у липні 2022 року за посередництва Туреччини та ООН.
Зрив угоди Росією викликав зростання цін на зернові продукти.
США заявили, що шукають способи допомогти Україні експортувати зерно та інші продукти харчування, а ЄС пообіцяв збільшити пропускну спроможність своїх «шляхів солідарності».
Румунія та Хорватія запропонували використовувати їхню інфраструктуру для підтримки українського експорту.
Читайте також:
Польща думає над будівництвом портів для збільшення поставок українського зерна — Bloomberg
РФ має проблеми з експортом зерна після атак на українські порти — Reuters
Росія має тіньовий флот зерновозів — Reuters