Український президент Володимир Зеленський назвав повномасштабну та протизаконну паспортизацію російського агресора на окупованій частині Донецької та Луганської областей спробою анексії.
Джерело: пресконференція лідера
За його словами, поточну ситуацію можна порівняти з періодом початку окупації Кримського півострова навесні 2014 року.
“Це точно перший крок, оскільки те ж саме відбувалося колись у Криму. Кримчанам роздавали російські паспорти. Це велика проблема”, - наголосив Зеленський.
Також президент згадав, що завершення війни на сході України - його головне завдання на відповідній посаді. Українська сторона нещодавно передала розроблені кластери іншим учасникам “нормандської четвірки”.
Ці кластери - упорядковані модулі, в яких розбито виконання різних за напрямком пунктів програми врегулювання “Мінськ-2”.
Російські паспорти на Донбасі
Станом на початок травня 2021 року в російському уряді констатували надання паспортів понад 527 тисячам мешканців окупованих районів Донеччини та Луганщини. Водночас роботу в цьому напрямку ніхто не зупиняв.
Навіть російські медіа звертають увагу на надзвичайний тиск на людей в ОРДЛО з приводу подання заявок на отримання паспортів. Згідно з уточненнями джерел в уряді, передбачається широке залучення нових “росіян” до виборів у Державну думу РФ.
Наразі з тими, хто відмовився отримувати “громадянство”, ведеться “робота”. Наразі в окупованих містах і населених пунктах тільки Донецької області знаходяться 29 “територіальних міграційний служб”.
Утім, паспорти, які російська влада поширює на окупованій території України, не мають навіть прописки, без якої жити, наприклад, в РФ надзвичайно складно.
Також не покращує життя володарям таких документів жорстке рішення, ухвалене в Євросоюзі. Усі держави співдружності погодилися не визнавати їх у разі виявлення під час спроби перетину кордонів.
Читайте також:
В Україні відповіли на звинувачення Путіна щодо "антиросії";
ОБСЄ б'є на сполох через скупчення танків в ОРДЛО;
В МЗС оцінили ситуацію на кордоні з російським агресором.