8 липня український глава Володимир Зеленський ветував закон про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Він повернув документ в Раду на доопрацювання зі своїми зауваженнями і пропозиціями.
Джерело: ВРУ
Зокрема, Зеленський вказав нардепам на правову проблему в документу, в який парламентари включили дві взаємовиключні поправки щодо ролі міжнародних експертів в прийнятті рішень ВККС. Вимагає виключити з документа пункт, який може неоднозначно трактуватися та зменшувати роль міжнародних експертів в работі комісії.
Тепер нардепи повинні повторно розглянути законопроект про ВККС і прийняти президентські правки, або ж подолати вето - це можливо, якщо парламент повторно проголосує за попередній варіант законопроєкту і набере 300 + 1 голосів.
Вето Зеленського на закон про запуск ВККС - пропозиції
У новому варіанті закону про ВККС Зеленський закликає включити наступне:
ВККС вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше 11 членів, щонайменше 6 з яких призначені серед суддів або суддів у відставці;
встановити, що на запит члена першого складу Конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень КК може залучати помічників і перекладачів.
Закон про ВККС - що він передбачає
Закон "Про внесення змін до Закону України" Про судоустрій і статус суддів "та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" передбачає, що членів ВККС відбиратиме конкурсна комісія з 6 членів. Йдеться про трьох діючих суддів або суддів у відставці та трьох незалежних міжнародних експертів. При цьому саме у міжнародних експертів буде вирішальний голос.
Тепер же виявилося, що з правками, внесеними в документ, не все однозначно - їх, як каже Разумков, можна трактувати по-різному. При цьому Зеленський ще після прийняття закону в Раді висловлював надію, що депутати не "спотворили документ поправочним спамом" і не сховали в ньому "юридичні міни".
Читайте також: