Президент Володимир Зеленський заперечив будь-яку причетність України до вибухів на російських газогонах "Північний потік". На його думку, поширення такої інформації відбувається із метою сповільнення військової підтримки України.
Джерело: "Укрінформ"
Хто та навіщо поширює інформацію про причетність України до вибухів на Північних потоках
Що стосується "Північного потоку" - ми не маємо до цього ніякого відношення…, щоб було уповільнення допомоги Україні. Все дуже просто. Я вважаю, що це дуже небезпечно, що деякі незалежні медіа, до яких я завжди ставився з великою повагою, роблять такі кроки. Вважаю, що це неправильно, це грає тільки на руку Російській Федерації, або ще є якісь бізнес-групи, які зацікавлені в тому, щоб не вводились потужні санкції, тому що страждає їхній бізнес, і ці групи можуть бути не тільки на території Росії, - підкреслив голова держави.
За його словами, наразі Україна веде боротьбу не тільки з російськими окупантами та військовими злочинцями, але й з людьми, яким гроші остаточно затьмарили розум, чий бізнес страждає через зниження товарообігу з державою-терористом.
Також глава держави розповів, що є і треті держави, які дають змогу РФ обходити санкції.
З одного боку, підтримують Україну, наш суверенітет, навіть щось Україні передають, так, знаєте, допомогли умовно, як-то кажуть, для галочки. І з іншого боку, роблять обходи санкцій, де заробляють десятки мільярдів доларів і в порівнянні з довійськовим періодом мають збільшений товарообіг з Російською Федерацією, - підкреслив президент.
Зеленський зауважив, що це стосується значної кількості країн, навіть тих, що перебувають у складі Європейського союзу та НАТО.
Я б на це звертав увагу і аналізував, для кого це потрібно, для кого така дезінформація потрібна. Україна точно цього не робила. І це найголовніше. А хто там що придумав, як сказали, є якісь ознаки, а може, навіть під якимсь прапором, це смішно виглядає, якщо чесно. Ми зацікавлені в тому, щоб зброя поставлялась, санкції вводились і щоб була наша перемога, - зазначив президент.
Зеленський про гарантії безпеки від НАТО
Президент підкреслив, що Україна хотіла б отримати гарантії щодо власної безпеки з боку держав-членів НАТО поки перебуває на шляху до членства.
Що стосується саміту НАТО у Вільнюсі: так, нас запросили, але ми б хотіли, щоб були якісь відповідні кроки вперед, окрім того статусу, який сьогодні є в наших відносинах із НАТО, - зазначив Зеленський.
Зеленський подякував усім державам-членам НАТО, які підтримують Україну на полі бою, але наголосив, що Україні потрібні гарантії безпеки, поки вона сама ще не в НАТО.
Нам потрібні стратегічні гарантії безпеки. І навіть, якщо ми не можемо бути в НАТО під час війни, ми б хотіли мати відповідні гарантії безпеки на шляху, поки ми ще не в НАТО. І саме відповідних зустрічних кроків з боку держав-членів НАТО, зустрічних до України, до гарантій її безпеки ми й очікуємо на цьому вільнюському саміті. Працюватимемо над цим, - наголосив президент.
Читайте також:
Журналісти показали яхту, пов'язану із вибухами на Північних потоках;
Пісторіус не виключає операції під чужим прапором при підриві Північних потоків із звинуваченнями у бік України
США та Німеччина відреагували на інформацію щодо причетності України до вибухів на Північних потоках