РФ заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України, чим перешкоджає роботі зернової ініціативи.
Джерело: Мінінфраструктури
РФ знову заблокувала роботу зернової ініціативи
РФ вчергове безпідставно відмовилася реєструвати вхідний флот до участі в Ініціативі. Про це повідомив Спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі, оскільки не може скласти інспекційний план.
У міністерстві повідомили, що 30 та 31 травня, РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише 1 вхідне судно на порт «Чорноморськ».
Водночас інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській Ініціативі 10 суден на три порти.
Деструктивна позиція росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ, - йдеться у повідомлення.
Наразі в черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 мільйона тонн продовольства для світу.
За словами міністерства, це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні. Деякі судна очікують інспекції СКЦ понад 3 місяці. Це понад 1 мільярд доларів збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу.
Таким чином росія в черговий раз знайшла спосіб обмежити світ в їжі. Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту «Південний», є грубим порушенням умов Зернової ініціативи, під якою підписалась і країна-агресор.
Україна вимагає поновити роботу зернової ініціативи
У міністерстві зазначили, що українська делегація направила лист до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ.
Сподіваємося, що партнери по Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати.
Читайте також:
ЄС запропонував вирішення проблеми з забороною імпорту українського зерна;
РФ заблокувала інспекції суден у Босфорі. Це ставить під загрозу зернову угоду;
Країни G7 закликали до продовження та розширення "зернової угоди"