Голова зовнішньої дипломатії ЄС Жозеп Боррель прибуде в Україну та відвідає зону бойових дій на Донбасі.
Джерело: пресслужба Єврокомісії
Голова європейської дипломатії їде на Донбас
Зазначається, що Боррель прибуде в Україну 4-6 січня та у рамках свого візиту відвідає Донбас.
Його перша закордонна поїздка цього року свідчить про рішучу підтримку ЄС суверенітету та територіальної цілісності України в той час, коли країна стикається з нарощуванням російської військової сили та гібридними діями, - повідомили представники Єврокомісії.
Зпочатку Боррель у супроводі голови МЗС України Дмитра Кулеби відвідає Донбас та лінію розмежування. Після цього він проведе переговори з представниками офісу президента Володимира Зеленського у Києві.
Фото - Flickr.com
Боррель відвідував Україну у вересні 2020 року, тоді ж він анонсував свою поїздку на Донбас із головою Євроради, проте згодом стало відомо про відміну візиту верховного представника ЄС на Донбас. Спочатку Боррель планував відвідати Донбас у березні 2020 року, але відклав поїздку через пандемію.
Загроза російського вторгнення до України
Голова польского уряду Матеуш Моравецький заявив, що дії Кремля свідчать про бажання перевірити, наскільки далеко можна зайти.
Моравецький заявив, що Путін використовує силові методи для встановлення власного впливу на ЄС та країни-сусіди, зокрема Україну.
2 січня військовий ешелон помітили у селищі Бабиніне (Калузька область). Він прямував залізничним шляхом Калуга-Сухиничи-Брянськ-Новозибків, що за 40-50 км від України.
У складі залізничного потягу можна побачити військові вантажівкі.
30 грудня також було зафіксоване переміщення ешелону зі спецмашинами для перевезення легкозаймистими рідин у Брянській області.
За інформацією журналістів-розслідувачів з Citieam, на прикінці минулого року Росія перекинула до українського кордону небачену кількість військових та техніки.
Зокрема, до кордонів з Україною були переброшені 41 загальновійськова армія, 58 загальновійськова армія, 1 гвардійська танкова армія, 2 гвардійська загальновійськова арміяґ, 6 загальновійськова армія.
Також можливе залучення сухопутного компонента Північного флоту. Перекидаються танки, артилерія та засоби ППО.
Однак проти підготовки вторгнення виступає дуже невисока концентрація десантних військ біля кордонів з Україною, що може говорити або про немасштабну операцію, або про неготовність до наступу. Також не спостерігається мобілізація усередині Росії.
За словами керівника комітету розвідки у палаті представників Конгресу США Адама Шиффа, Росію від вторгнення в Україну можуть втримати лише небачені до цього санкції.
Читайте також:
Захарова накинулася із звинуваченнями на США через Україну
Байден здивував реакцією на заяву Зеленського про держпереворот: що важливо знати
Мені соромно — Зеленський особисто відреагував на скандал із "вагнерівцями"